Joukkomurha: karmea näky

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1894956

Semmosta sattuu luonnossa ja ihminen kauhistelee tukka kohollansa, kauhu ja sääli sydämessä.

Menisivät kattomaan teurastamoon, siellä se vasta sirkus on menossa mutta eihän sinne viitti kun on kivompi sotaa niitä kaupan makkaroita.
6183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi tekijän tuntomerkkejä ei mainita.. onko kyse kulttuuriteosta :D

Äänestä
  • erota sutta ilveksestä, joten tuntomerkit olisi kyllä paikallaan, jotta osaat varoa.

    Äänestä

  • Hyvää työtä sudet tekee..peuroja on ainakin länsipirkanmaalla aivan liikaa. Peura on todella arvaamaton elukka liikenteessä!

    Äänestä

  • susia lisää kirjoitti:

    Hyvää työtä sudet tekee..peuroja on ainakin länsipirkanmaalla aivan liikaa. Peura on todella arvaamaton elukka liikenteessä!

    Peuran näkökulmasta autoilija on se arvaamaton liikenteessä. Lähes joka kerta kun olen autolla liikenteessä nimenomaan mainitsemallasi l-pirkanmaalla näen peuroja mutta olen ollut onnekas ja myös erityisen varovainen eikä kolinaa ole sattunut. Sen sijaan täällä on mahdottomasti autoilijoita jotka eivät näytä ollenkaan piittaavan peuravaaroista vaan mennä tohottavat reilua ylinopeutta pimeässäkin. Niillä ole mitään mahdollisuutta edes yrittää väistää peuran loikatessa metsästä tielle.

    Äänestä

keskustelupalstalta, miten joku naisihminen oli nähnyt pihallaan järkyttävän näyn. Siili siinä oli pistellyt lintua naamaansa ja nainen epäili, että siili oli peräti hyökännyt viattoman linnun kimppuun! Meillä joskus lentää lintu ikkunaan ja kuolee. Kaikkiruokainen siili tulee ja korjaa linnun parempaan talteen (minusta siilin massu on linnun taivas).

Viimeviikolla joku yöradion juontaja (taas naisihminen) päivitteli luonto-ohjelmien raakuutta. Väkivaltaviihde sensijaan ei hänen mielestään ollut mitään, kun se ei ole faktaa. Näin kauas sitä ihminen on luonnosta kaikonnut.

Äänestä

Mahtoipa olla koira asialla. Jonkun mökkiläisen puppe lähtenyt vähän jalottelemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


raato ja riittää kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1894956

Semmosta sattuu luonnossa ja ihminen kauhistelee tukka kohollansa, kauhu ja sääli sydämessä.

Menisivät kattomaan teurastamoon, siellä se vasta sirkus on menossa mutta eihän sinne viitti kun on kivompi sotaa niitä kaupan makkaroita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu