Tulin juuri lomalta lapista ja siellä oli hienot lumikelit. Ottakaa vippejä ne on edullisia. Mökin rakensin juuri lappiin ja todella korkeatasoinen siitä tuli. Kiitos vielä kerran kaikille vipin ottajille. Vippaillaan.
Kiitos asiakkaille !
5
518
Vastaukset
- tohtoric
ne lääkkeet...
- Röllimö
Noilla tuloilla on kuule varaa ottaa vähän lääkkeitäkin..
- Vippaa multa.....
Röllimö kirjoitti:
Noilla tuloilla on kuule varaa ottaa vähän lääkkeitäkin..
on Alkosta hankittu laadukas alkoholipitoinen juoma. Köyhät käy apteekissa.
- Vippi.............
siis ostanko 60 asteen plasman, vain 50 asteen lcd television. Ei se todellakaan rahasta ole kiinni. Tv tulee lappiin.
- hyvä vaan!
hyvä, että jollakulla menee hyvin. toivotaan sitä kaikille ihmisille, että kaikilla ois hyvä. ei ruveta ahneeks, eihän?? mutt osta ny kuule sellanen seinänkokonen valkokangas, pääset siitäkin murheestas. taitaa niit oll sellasii seinän kokosia tv;täki jo, tervemenoa giganttiin tai mihin ootki menoss. ja ite keksit seuraavav ostoksen esim. bontiacin. täälähän on pelkkiä vippivelkaisia luusereita, mitä meiltä kyselet, eihä me tv;stä mitää tiietä, tollanen 80- lukunen putkitv toss. pikavippinne ovat menneet ja ryyppäämiseen ja rälläämiseen. millähän sä muuten mitään ostat, ku kukaan ei oo maksanu sulle velkojaan takasi????
oot tainnu iteki ottaa vippii??? sitä ku saa uskomattoman lyhyess ajass paljo. nii paljo, ett saa mökin ja tv;n jotka joku ulosottovirastosta vie, jos et oo keksiny laittaa jonku muun nimiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627