No kysy!
Kysy mitä hyvänsä
vastaan mitä tahansa
83754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 83
Vanhimmat
Vedä kätees.
vittuako se sulle kuuluu?
Jaa, älä häiriköi tässä ketjussa saha-homo
...
Milloin vedit viimeeksi käteesi?
ketjussaq vain asiallisiin kysymyksiin
Omia arvauksiani
– aiheuttamaan ristiriitaa liian sopuisten suomalaisten keskuuteen
– tarvitaan joku organisaatio vaalitukia keräämään
– saadaan vallanhimoiset vaaleissa numerojärjestykseen
– tuottamaan julkkuja joiden hölmöydestä saadaan lööppejä joila myydään lehtiä
– saadaan rekisteröityä perässähiihtäjät
olet keksinyt.
mielestäni puolueita tarvitaan, että voisimme äänestää jotakin puoluetta. Tuppaamme äänestämään vain niin huonoja ihmisiä puolueisiin. Miksiköhän?
ootko sama kuin kaalimato aikaisemmin
jos oot vastaa viimeiseen kysymykseen tai älä kopioi muiden juttuja.
kaalimato tänne ja heti.
se sama kaalimato. Edellinen ketju vaan hävis jonnekin.
käyttää ilman sivuoireita?
Arvostan jokaista, jolla on vastauksia.
Siksi tässä on sinulle salaliitto, joka vaatii TOTUUKSIA. Kerropa minulle, miksi satelliittikuvista on piilotettu Tyynellä valtamerellä sijaitseva salainen tukikohta, jonne julkisuudesta vetäytyvät, siis "kuolleet", julkisuuden henkilöt sijoitetaan.
Salaliittoteorioiden veistelyssä ei olisi mitään mieltäkiihoittavaa saati niiden lukemisessa saaatiko niiden vakavasti ottamisessa, ellei satelliittikuvista nimenomaan piiloteltaisi näitä salaliiton julkisuuden henkilöiden lymypaikkoja.
Jos Johanna Tukiainen menis mukaan "Maajussille morsian" ohjelmaan niin olisko se maataloustukiainen?
Kyllä mielestäni Johannan voitaisiin katsoa olevan maataloustukiainen, jos hänen sukunimensä kirjoitettaisiin pienellä teellä.
lainaatko mulle rahaa,aika paljon?
viestistäsi jonkinlaista hyväntahtoista huijausyritystä. En siis uskalla laina sinulle rahaa vaikka pyytäisit sitä vaikka kuinkakin vähän.
Harri Olli vittuili Janne Ahoselle...näin Iltalehdestä vain lööpin...
Tuntui vain nukkuneen lehdistötilaisuuden yli.
kysymykseen, että minkä takia suomalaiset ovat niin tyhmiä, että eivät osaa valita edes oikeaa palstaa kyselyilleen ja avauksilleen, tämän palstan aihehan on vain uudet uutiset kuten palstakuvaus kertoo, mikä tekee suomalaisista niin tyhmiä, että postaavat tälle palstalle muita asioita kuin palstakuvauksen määrittämiä uutisia?
tavatonta ole, eikä ihan tyhmääkään. Se miksi jotkut ovat niin tyhmiä, että puuttuvat siihen, johtuu halusta laittaa lusikkansa jokaiseen mahdolliseen soppaan. Samat henkilöt jopa tekevät ilmoituksia asiattomista viesteistä niin kosolti, että mielenkiintoisia ketjuja katoaa aivan turhaan näiltäkin osastoilta.
on mahdollista nähdä?
näkevät niin kauas kuin haluavat, valitettavasti, tai oikeastaan niin lähelle kuin haluavat.
Jos on oikein vilpitön ja avoin voi nähdä jopa aioiden taaksekin. Se on todellakin kiinni näkijän tahdosta, laskelmoidusta tai rehellisestä tahdosta.
omaa nimimerkkiäsi! Muuten vastaus on ihan jees
minne on ylipäätään mahdollisuus nähdä, on kaiken alku eli BB. Ihan kaiken alkuun asti ei voida nähdä, mutta jo hyvin lähelle sitä. Parhaat kaukoputket (esim Huble) näkevät jo yli kymmen valovuoden etäisyydelle.(Kaiken alku on 13,7 valovuoden etäisyydellä.) Valovuosi on se matka, jonka valo vuodessa kulkee. Valo kulkee sekunissa noin 300.000 kilometriä.
ens viikolla mielenilmaus eduskuntatalolla?
voi tietysti ollakin. Voihan sinne mennä vaikka itsekseenkin mieltään osoittamaan.
Rehellisiä ja luotettavia ? Tuleeko Väyrysestä Presidentti ?
jo taannoin poistetussa ketjussa. Vastaan uudelleen.
Politikot ovat sinun ja minun valitsemia ja ansaitsemme juuri heidänlaiset, koska olemme ne valinneet. Valtaosaltaan ovat mielestäni rehellisiä.
Väyrysestä tulee presidentti kunhan ensin pääministerinä laittaa maamme asiat kuntoon.
Aku Ankan veljenpoikien englanninkieliset nimet ?
Joku toinen voisi ystävällisesti auttaa
Huey Dewey Louie
Tämän tiesi jopa Googlen kääntäjä!
vakuutti että tuleva lama ei koske Suomea koska meillä on asiat hoidettu niin hyvin?
oikeastaan vain niitä henkilöitä, jotka ovat menettäneet työpaikkansa tai eivät ole saaneet sitä ensimmäistä työpaikkaansa tai menettävät tulevan kesätyöpaikkansa. Katainen ei kuulu mihinkään näistä ryhmistä.
tuleva lama ei tule koskemaan Suomea.
Kataisesta.
mainitsemas kataisen määrittelyn hämärästi. Hän ilmeisesti itsekin siinä vaiheessa niin uskoi.
Onko Suomessa lama? Kaikesta päätellen on. Mitä lama on? Se kai määritellään kansatulon vhenemisenä aikayksikössä kk ta vuosi tai varttivuosi. Tämän mukaan kyse lienee lamasta. Edelleen on meidän useimpien taso elää erityisen korkea. Vain aiemmin luettelemani henkilöt elävät todellisuudessa lamassa, emme me, jotka emme ole menettäneet työpaikkaamme ja meitä on kuitenkin selvä enemmistö suomessa. Toki myönnän, että suomi on lamassa, mikä luullakseni tuli myös Kataiselle yllätyksenä.
FANTASTISTA!!!fantastista katainen on vaan niin vitun fantastinen!!!
olin 50 sivulla juttelemassa-yxkax tuli taulu jossa luku että ip sosotteeni sama kuin jonkun toisen-mut lempattiin sieltä pihalle---en oikein ymmärrä mitä toi tarkoittaa---vastaatko---en pääse nikilläni sisälle enää
eli SUOMI 24.fi voi jäljittää kaikkien sivuillaan olevien keskustelijoiden koneen, siis IP osoitteen. Palvelun tarjoaja voi niinikään sulkea koneen yhteydenotto mahdollisuukdet omille sivuilleen. Tämä sulkeminen koskee yleensä vain kirjoitusmahdollisuutta.
Se, että sinulla on sama IP osoite kuin jollakin toisella voi johtua siitä, että koneesi IP tunnuksin on kirjauduttu kahdella nimimerkillä Eniron (SUOMI 24) palveluun.
Toinen selitys on, että jossakinpäin IP osoitteistossa on häikkää ja virheitä tai niiden tunnistuksissa.
Missä vietät iankaikisuutesi? Vastaa itselles! Jos et ole Jeeusken oma, kuolemssa siirryt iakuiseen helvettiin. Se ei lopu sitten koskaan!
näkemystäsi. Olen joskus asiaa miettinytkin mm seuraavalta kannalta:
Varjelus pelasti isäni hengen talvisodassa, mutta mutta... Miksi sama varjelus mahdollisti koko toisen maailmansodan, jossa menetti henkensä arvioplta 30.000.000 ihmistä. Isäni pelastui varjeluksen ansiosta, mutta miksi nämä 30.000.000 kuolivat? Kuka?, mikä? on tämä taho, joka varjelusta jakaa? Tämä oli vaatimaton vastakysymys sinulle.
Missä Waldo?
http://www.google.fi/imgres?imgurl=http://www.emergentchaos.com/images/07-may/waldo.jpg&imgrefurl=http://www.emergentchaos.com/a...
se Waldo löytyy
Mitä puoluetta äänestät seuraavissa vaaleissa ja miksi? Perustele myöskin miksi et äänestä muita puolueita syy jokaisen kohdalle erikseen.
Olen jo 40 vuotta ollut kiistaton Paavon mies. Äänestän siis kepua. Uskon kepun voivan luotsata suomen parhauten tulevaisuudessa eteenpäin tietysti muiden puolueiden avulla. Ihailen Paavossa ryhdikästä toimintaa ja siekailematonta itsekkyyttä. Ihailen myös hänen taitoaan takinkääntäjänä ja rohkeutta takinkääntöön tarvittaessa. On toki paljon hyvää kaikissa puolueissa. En nyt luettele mielipiteitäni tämän enempää. Entä sinun suhteesi politiikkaan ja politiikkoihin?
Mielestäni myöskin Paavo on paras, hän Suomen paras pitämään puoliaan eikä piilota kykyjään vakan alle josta joku ne ehkä sattumalta löytää. Tämän lisäksi hänen sydäntään lähellä on maasetu, josta tätä nykyä on lähes kaikki palvelut ajettu alas, ensin meni posti ja kyläkoulut nyt lähin terveyskeskus sattaa olla satojenkin kilometrien päässä, se vaatisi helikopterikuljetuksia joita ei ole. Synnytyksetkin hoidetaan kaukana kotoa.
Itseäni nämä epäkohdat eivät koske, mutta Suomi ilman maaseutua ei ole mitään.
Paavo siis pitämään suomalaisten puolia sillä sen taidon hän osaa. Tästä itsepäisyydestä johtuen hän kai ei ole puoluekavereidenkaan suosiossa hän vetää itsenäisen ajatelun linjaa.
Vallankäyttö eri puolueissa hieman askarruttaa, on puolueita joissa on vain yksi virallinen totuus, jos muita mielipiteitä löytyy kuin valtaapitävällä porukalla niin "väärä mielipide" kumotaan välittömästi.
mutta perusteluni on toinen:
Paavo sanoi, että Neuvostoliitto on ja tulee aina olemaan – ei siis mikään takinkääntäjä!
oli sorsalla. Hän ampui yli lentävistä linnuista ensimmäisellä laukauksella yhtä vaille puolet. Seuraavan laukauksen tuotto oli niinikään yhtä vaille puolet ilmaan jääneistä. Kolmas laukaus pudotti loput kaksi sorsaa. Montako sorsaa metsästäjä kaikkiaan sai?
Molemmat ensimmäiset laukaukset menivät ohi.
Siis voisiko Apteekin ja Alkon yhdistää? Jotta Farmaseutti osaisi neuvoa mikä lääke käy.Esim,Viinin ja mikä Liköörin tai Konjakin kera.
Samalla voisi suositella mitä viiniä on syytä nauttia esimerkiksi buranan kanssa ja minkälainen konjakki olisi sopivaa mielialalääkkeiden painikkeeksi.
Onko niin ettei aika alkanutkaan silloin kun alkuräjähdys tapahtui vaan alkuräjähdys syntyi kun 2 rinnakkaisuniversumia törmäsi toisiinsa. Eli aika olisikin ollu aina olemassa. Näin ollen kysymys mitä kello on onkin väärä.
Mietit niin syvällisiä, että ainakin minun tiedot loppuvat kesken. Jonkinlainen oma käsitykseni on, että kaikki, niin materia, tila kuin aikakin alkoi kaiken aluaassa BB. Onko muita alkuja olemassa, sitä osaan toki vain arvailla. Onhan jotkut tiedemiehet sitäkin mieltä, että universumeja on äärettömän monta. Näin ajateltuna rajallinen tila (yksi maailmankaikkeus) voidaan asettaa materiaa täyteen tai vajaa täytökseen vain rajallisella määrällä eri tapoja. Tämä tarkoittaisi, että esimerkiksi sinusta on rajaton määrä samanlaisia kopioita jossakin samanlaisissa ja erilaisissa ympäristöissä. Mene ja tiedä!
Mitkä ovat tehokkaimpia kidutuskeinoja?
Muitakin menetelmiä lienee olemassa.
Kun länsisuomalainen kysyy: "Kuka siellä on?" näin "Ketä siellä on?"
Miten hän kysyy: "Ketä siellä on?"?
ketkäitä siellä oikein on?
Kutka siellä?
Kekä siellä?
Kuita siellä?
Ketiä siellä?
Kai se joku noista on. Kui?
ja jos lisätään vielä
Kutkaita siellä?
Kekät siellä?
Kuitakos siellä?
Ketiäpä siellä?
niin jokaiselle löytyy pian omanmieleinen.
Vastaan KERRALLA kaikille.
"MITÄ TAHAANSA""MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
"MITÄ TAHAANSA"
T. nimimerkki : vastaan mitä tahansa
on eniten toistuva adjektiivi, Aleksis Kiven Seitsemässä Veljeksessä??
Kerro sinä.
toistuva adjektiivi on, ANKARA.
Jos et usko, niin laske vaikka. Heh.
tarvitsen pulmaani. Olemme lapseton pari. Vaimoni on keittänyt pian 50 vuoden ajan joka päivä klo 17maissa kuusi kuppia kahvia. Saman ajan olemme niistä juoneet neljä kuppia. Kaksi kuppia kumpainenkin. Kaksi kuppia siis on kaadettu viemäriin päivittäin jo 50 vuoden ajan. Kun mainitsen asiasta, puolustaa vaimoni, että kahvi on oikeastaan myrkyllistä ja on ihan hyvä, että osa menee viemäriin. Pian asia vetää liittoamme niin kireälle, että moinen asia saattaa johtaa avioeroon. Jos nyt saisin hyvän ohjeen, jolla ongelmasta selvitään, niin olisin sinulle todella kiitollinen.
Avaamattoman Halvan Lakritsan ?
Kun vaimo tuo kolme kahvipakettia kaupasta, voit hyvin rauhallisesti heittää yhden roskikseen. Jos vaimo kiinnostuu menettelystä, voit sanoa, ettei sitä nyt tarvitse keittää.
Siis pelastuslaitoksen johdossako vika.Valtion tuet kurssituksiin E.U.n tuella jäi hakematta. Kun valtava hyöty olisi monesti-osaavilta.Nimenomaan lapio,osaaminen maatavasten työntäminen lumen ollessa päällä hetken ajan,Eli lumen liukkauden hallinta huumepöllyssä? ..........Kysyisin olenko ainoa siis
kysymystä
on jättiläispedon hampaankolossa?—O
Enirolle rahaa Svärjeen keräävä maksullinen Suomalaisille kovin. Olisiko tämä R,K.P.n juonia imeä euroja Ruotsiin, Oliko se entinen Sonera yhtiölle?--? Arvaaja?
Isäsi kyrvän imemisestä vaiko äitisi nussimisesta?
Kuten hurreissa tapana, Hirveästi Palaveerataan, Kukaan ei osaa päättää mistään mitään.
Kirjoittaja kertoo halustaan vastata kaikkiin kysymyksiin. No tiedätkö olenko hetero, kun peenikseni pituus on säästä riippuen 17.3 cm ja ymprämitta 4,5 cm Olenko mielestäsi ns: normaali vartaloinen.
Onko olemassa jotain netti saittia, jolla voi mitata erektion tason eli munan kovuuden kuten voi mitata laajakaistayhteyden nopeuden.
pääsee yhdellä junalipulla Helsingistä Tampereelle?
Sika Anttilalla. ..Maailman räikeimmät huulet moisella ?????????? tärkes raamit
kone reistaa Tarkoitin kirjoittaa-------------TÄRKEYS POKARAAMIT POLITIKASSA YLEENSÄ ETTEKSTE NÄE ?????
Voitanko päävoiton Viking Lotossa yksin ensi keskiviikkona?
Jos olisin sitä mieltä että Tarja Halonen hyvä Espoon Presidentiksi.? Kolmannelle kaudelle huraa,ja,huraa
Kuinka saadaan kaksikymmentä juutalaista mahtumaan kuplavolkkariin?
Olen ajanut kesärenkailla katsastamattomilla autoilla 30 vuotta. Tulee huomenna täuteen. Siis voisiko säästyneillä rahoilla mennä hakemaan Helsingin eräästä hotellista venäläistä superkaunista lohduttajaa,Kun syyllisyyden tunne painaa?
Kysevät omituisia .Paljastamaan kuinka paljon iso Islammoskeija Töölöön rantaan rakennetaan.
KYSYY EPÄTIETOINEN VERONMAKSAJA. Vastatkaa liiaan punaisilla huulilla.Eräskin ämmä.