NELIVEDOLLA MENNÄÄN EIKÄ MEINATA

Meikäläistä vain naurattaa näillä keleillä kun ajelen neliveto skodallani ja tojotan ja audin romut sutivat bemareista puhumattakaan. Kyykytin justiin tuossa 525 bemarin mennen tullen, kaveri jättäyi häpeissään takaoikealle ja suuntas varmaan vanhalle tielle nuolemaan haavojaan.

TULIS VAAN LISÄÄ SITÄ LUNTA JA KUNNOLLA. METRINKÄÄN KINOKSET EI MEIKÄLÄISTÄ PYSÄYTÄ.
17387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Voipin lähtee pojun lapasista moinen neliveto.On tiettyyn pisteeseen asti kiva lelu.

Äänestä

Otapa selvää, mikä on TORSEN. Skodassa oli vielä moottori takana, kun sellaista käytettiin oikeissa autoissa.

Äänestä

sulla se malli mistä on se toinen pakoputki tippunut tehtaalla pois?

Äänestä
  • minulla nyt on vaan erilainen näkemys asiasta, pelkästään etuvetoinen ranskalainen laatuauto liikennevaloissa jonku nelivetoisen rinnalla, olen jo sadanmetrin päässä kun nelivetoisen kuski etsii vaihdetta miilä voisi päästä liikkeelle, jos pääsee, pyörii siinä kuin hirvikärpänen, eikä eteenpäin menosta tietoakaan. Tämä on tosi, olen sen huomannut tuhannen kertaa. Kerrankin yksi audinromu mikä kuatro lie ollut jäi kuin tikku paskaan. Eikä ollut todellakaan ainut kerta, kun ei paljon kiinnosta nuo onnettomat kotterot.

    Äänestä

  • 607 kirjoitti:

    minulla nyt on vaan erilainen näkemys asiasta, pelkästään etuvetoinen ranskalainen laatuauto liikennevaloissa jonku nelivetoisen rinnalla, olen jo sadanmetrin päässä kun nelivetoisen kuski etsii vaihdetta miilä voisi päästä liikkeelle, jos pääsee, pyörii siinä kuin hirvikärpänen, eikä eteenpäin menosta tietoakaan. Tämä on tosi, olen sen huomannut tuhannen kertaa. Kerrankin yksi audinromu mikä kuatro lie ollut jäi kuin tikku paskaan. Eikä ollut todellakaan ainut kerta, kun ei paljon kiinnosta nuo onnettomat kotterot.

    Ei ranskalaiset osaa tehdä kuin patonkia, konjakkia ja hajuvesiä. Ja hankalasti huollettavia vajaavetoisia autoja.

    Äänestä

Toyota Rav 4, Audi Qvatro ja BMV 7 awd ???

Äänestä

Kuinkahan usein noissakin tilanteissa toinen kilpailee ja toinen ajelee hissukseen kotiakohti saunaan.

Äänestä
  • tarvitse olla, tiellä pitää liikkua rivakasti, kirkonajot ovat erikseen. Mutta niinkuin mainitsin, niin nelivedot ovat tientukkeita.

    Äänestä

  • etuveto nastoilla kirjoitti:

    tarvitse olla, tiellä pitää liikkua rivakasti, kirkonajot ovat erikseen. Mutta niinkuin mainitsin, niin nelivedot ovat tientukkeita.

    Kummasti ne rapisevat nastat ensin viereisellä kaistalla ja sitten jossain kaukana takana, kun automaatti-nelivedolla ja kitkoilla lähdetään jäisestä risteyksestä. Eikä tarvitse edes lähteä normaalia rivakammin. Eikä kyse ole siitäkään, että etuvetotakavetokuskit vaihteita hamuilisivat, kun jommasta kummasta päästä jo raapii...

    Tiellä pitää liikkua rivakasti eikä olla muiden haittana. Siksi vajaavetoisille olisikin säädettävä haittavero!

    Äänestä

kun talvikelit ovat ohitse? Itsetuntosi saa varmaan kovan kolauksen, kun etu ja takavetoiset "kyykyttävät" sinun skootasi mennen tullen.

Äänestä

Todella SURKEA PROVO ! ! !

Äänestä

Se neliveto kun ei pysähdy sen paremmin kuin yhdestä nurkasta raapiva...
Ja jos siinä ei ole lukkoja, niin ei siinäkään vedä välttämättä kuin yksi pyörä tai yksi takana ja toinen edessä...

Äänestä

Jaa nelivedolla, mutta skodalla. Koskas skeidaan on neliveto rakennettu? Tähän astiset ainakin ovat olleet vajaa vetoisia nelivedon irvikuvia.

Äänestä

Jari Sillanpää meni tatuointiliikkeeseen ja halusi tatuoida "Valmet"- tekstin lerssiinsä, no tatuoija kysyi, että laitetaanko kaksi- vai neliveto? Mitäs eroa niillä on? kysyi Sillanpää. Neliveto menee paremmin paskassa, vastasi tatuoija.

Äänestä
  • tyhmää raahata kahta pyörää mukana kun kaikki voi laittaa vetäväksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


4 X 4 kirjoitti:

Meikäläistä vain naurattaa näillä keleillä kun ajelen neliveto skodallani ja tojotan ja audin romut sutivat bemareista puhumattakaan. Kyykytin justiin tuossa 525 bemarin mennen tullen, kaveri jättäyi häpeissään takaoikealle ja suuntas varmaan vanhalle tielle nuolemaan haavojaan.

TULIS VAAN LISÄÄ SITÄ LUNTA JA KUNNOLLA. METRINKÄÄN KINOKSET EI MEIKÄLÄISTÄ PYSÄYTÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu