VOIKO OLLA?

tykästynyt rapuN

Olen eronnut rapunainen ja kolmissakymmenissä.
Olen muutama vuosi sitten tutustunut jousimies-mieheen. Aikaisemmin on ollut vain hienovaraista flirttiä, mutta satuimme jokin aika sitten ravintolaan yhtäaikaa. Tilanne muuttui totaalisesti..miehen puolelta. Pyysi puhelinnumeroni ja on laittanut viestiä siitä asti joka päivä..useita kertoja. Mies on erittäin huomaavainen ja kirjoittaa kauniisti.
Minusta on alkanut tuntua, että mies on oikeasti ihastunut..VOIKO OLLA, että vapaudentahtoinen jousimies ihastuu rapunaiseen? Välillä puheista ja kirjoituksista paistaa läpi jotain.. En ole miestä ottanut kauhean vakavasti, koska en ole koskaan oiekin uskonut ravun ja jousimiehen yhteiseloon.
Voiko olla syynä se, että en ole enää takertuvainen rapu? Avioliittoni oli kauhea mustasukkaisen miehen vuoksi, joten tietty itsenäisyys ja vapaus on minulle todella tärkeää. Olen jousimiehelle sanonut kokoajan, että mulle on ihan ok, jos tää juttu nyt jää tähän, mutta mies ei halua lopettaa.. Vai onko hänellä vain joku ihmeellinen tarve valloittaa, koska en näytä suuria tunteita. Välillämme on paljon huumoria ja nätit sanat sanon hänelle aina puolihuumorilla..vaikka sisälläni myllertää aivan tajuttoman paljon.. suorastaan sisuskalut tekevät voltin joka kerta kun näen tai kuulen hänestä :)

2

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --neitikevät--

      minä myös rapunainen mutta en lainkaan tyypillinen sellainen omistautuja tai kotihiiri päin vastoin oma tila ja sopiva vapaus on oltava! ja yli kuukauden on tuo upea jouskarimies ampunut amorinnuolia. vähän samaan tyyliin meilläkin mennään että en ole kauhean vakavasti ottanut vaan juuri huumorilla heitellyt takaisin tätä teerenpeliä. suuria tunteita näyttää olevan ilmassa ja joka päivä ollaan yhteyksissä. nautitaan me yhdessä näistä jouskareista mielettömän upeita miehiä varmasti molemmat :) ehkä se voikin olla totta että rapu ja jousimies voikin sopiva yhteen! ei kaikki yksilöt mutta jotkut vaikka muuta sanotaan....eikös poikkeus vahvista säännön :)

      • Rapu täälläkin. Olen ollut mies - Jousimieheni kanssa yhdessä 2,5 vuotta enemmän tai vähemmän vaihtelevasti. Edelleen hän vaan rakastaa minua tulisesti, osoittaa sitä teoilla, sanoilla sekä viesteillä, ja asummekin nyt yhdessä. Itsekin rakastan häntä lujasti, ollaan 50 ja 52 vuotiaita. Ihan hyvin menee, kun muistaa vaan ne rakkaudenosoitukset. Mutta niinhän se pitäisi olla kaikissa suhteissa. Mutta tuntuu kuin me, Rapu ja Jousimies olisimme kuin kuin luodut toisillemme. Ennen riideltiin välillä tulisestikin, mutta nykyään menee hienosti. Osaamme keskustella asiat selviksi. Ja osaamme olla toisillemme hyvänä. Paremmin kaikki menee kuin minun exien kanssa, Vaaka ja Kalat.

        Mottoni hänen kanssaan on ollut ja samalla lentävä lause: "NAUTITAAN ELÄMÄSTÄ JA TOISISTAMME!" Ja sitten taas halitaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2483
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1774
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      320
      1415
    4. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      57
      1018
    5. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      979
    6. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      55
      870
    7. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      854
    8. J miehelle viesti menneisyydestä

      On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e
      Ikävä
      37
      786
    9. Paikat tapeltu

      Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh
      Ähtäri
      37
      717
    10. Sinulle vain

      Kirjoitan sinulle, koska sydämeni on niin täynnä asioita, joita en ole voinut sanoa ääneen. Tämä ei ole kirje, jossa pyy
      Ikävä
      45
      688
    Aihe