Hyvä Niinistö!

Jonkunhan siellä eduskunnassakin pitää olla jämäkkä! Edustajat senkuin sekoilevt ja tuhlavat kansan rahoja milloin mihinkin matkaan. Entä jumalaton määrä kaikenlaisia avustajia, Kataisellakin niitä on 5 kpl, mitä sekin maksaa?

Samaan aikaan muualla supistetaan, mutta eduskunta senkuin paisuu. Ei vain tulosta tule!
4108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eihän ne mitään muuta kuin ajattelevat omaa etuaan siellä eduskunnassa. Pari kautta niin saa eläkkeen ja paljon myös saavat matkustella ympäri maailmaa edustusaikanaan. Kukapa ei tälläisenä kylmänä aikana haluaisi lähteä tutustumis matkalle esim. vaikka Afrikkaan tutustumaan paikllisiin viiljelystapoihin , joista suomi voisi ottaaa mallia jne

Äänestä
  • Samaa mieltä edellisen kanssa.
    Tässä näkee taas poliitikkojen kaksinaamaisuuden ja itsekkyyden. Vasemmistokin on olevinaan oikeudenmukainen, mutta kun tulee kyse omien karkkirahojen supistamisesta, yritetään saada oikeudenmukainen ja rehti Niinistö sivuraiteille. Niinistö on harvinaisen rehellinen poliitikko, joka yrittää säästää myös eduskunnan käytössä olevia rahoja. Vihdoinkin eduskunnan huvimatkoja on supistettu.
    Yksityiset ihmiset arvostavat Niinistöä ja hänen ratkaisujaan.

    Äänestä

suhtautuvat, kun heidän etuuksiaan rajoitetaan.
Mukavaa käyttää verovaroja omaksi hyödykseen, mutta kun joku alkaa hyppimään aisan ylitse, ja laittaa kampoihin yhteisten varojen väärinkäytöksiä vastaan, lyödään heti lyttyyn?
Hyvä yritys Niinistö, mutta ei tuo suomessa onnistu taaskaan. ps.harvinaista oli kuitenkin moinen suoraselkäisyys ja siitä täydet pisteet.

Äänestä

No eikös se tönkkösuolattu ole sama asia kuin jämäkkä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


^^mummeli^^ kirjoitti:

Jonkunhan siellä eduskunnassakin pitää olla jämäkkä! Edustajat senkuin sekoilevt ja tuhlavat kansan rahoja milloin mihinkin matkaan. Entä jumalaton määrä kaikenlaisia avustajia, Kataisellakin niitä on 5 kpl, mitä sekin maksaa?

Samaan aikaan muualla supistetaan, mutta eduskunta senkuin paisuu. Ei vain tulosta tule!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu