fasfsf

Miksi te suomalaiset olette joka asiasta aina niin kateellisia? Suomalaiset ovat varmasti maailman kateellisin ja mielenvikaisin kansa.
152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuinkas monesta yhteiskuntaluokasta sulla on ulkomailla käydessä tullut kokemusta? Ettei vaan olisi näkemyksesi vääristynyt, kun olet saanut suomalaisesta kulttuurista laajemman kokemuksen ja taas ulkomailla käydessä liikkunut vain ns "paremmissa piireissä"?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllästyttää_jo kirjoitti:

Miksi te suomalaiset olette joka asiasta aina niin kateellisia? Suomalaiset ovat varmasti maailman kateellisin ja mielenvikaisin kansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu