Virpi Kuitunen vanhan näköinen

virpi kuitunen lopettaa tänä keväänä kilpa hiihdon. se on ikävä juttu suomen urheilulle koska oletettavasti olisi vielä joitakin vuosia pärjännyt melko hyvin vielä kansainvälielläkin tasolla. MUTTA olen kiinnittänyt huomiota että vaikka urheilu pitäisi olla terveellistä niin virpi näyttää aika huonolta ja vanhalta eli kun oikea ikä on 33 niin näyttää noin 45-48 vuotiaalta siis naama. muu kroppa normaali urheilijan eli ei kaunis (ei rintoja), mutta muuten hyvässä kunnossa. miten urheilija voi näyttää naamaltaan [rypyt , pisamat , silmäpussit ym.) niin paljon ikäistään vanhemmalta ? ?
20334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

puutteesta, kuka tietää. Ei naiset mitään jumalattaren näkösiä omana itsenään ole, kukaan ei ole täydellinen.

Äänestä
  • rääkännyt kropaansa kielletyillä huumeilla, hormoneilla ja eri aineilla kuten Virpsa teki ennen Lahtea ja kilpailukiellon aikana. Sen jälkeenhän hänen "aito" urheilunsa on ollut pakkopakertamista ja hän ei nuoruudessaan ottanut huomioon, mitä ne aineet tekee elimistölle. Ne ovat jo tehneet tehtävänsä. Kun Kuitunen täyttää 40 vuotta hän tulee näyttämään 65 vuotiaalta ryppyiseltä eläkemuorilta. Niin se vaan on. Todennäköisesti hän on pilannut hedelmällisyytensäkin niillä aineilla.
    En jää suremaan. Olisi voinut poistua jo Lahden jälkeen. Minun silmissäni hän on pelkkä rehellisyyden petturi isänmaallinen hiihtopuku päällään.

    Äänestä

Virpi sada ilonsa vohkimalla toisten "ukkoja". Psyyke joutuu koville!

Äänestä

sivistykseen toisen ihmisen ulkonäön arvosteleminen.

Äänestä
  • Tiedämme kaikki varsin hyvin että jokainen arvostelee toisten ulkonäköä tavalla tai toisella.

    Äänestä

  • 19555 kirjoitti:

    Tiedämme kaikki varsin hyvin että jokainen arvostelee toisten ulkonäköä tavalla tai toisella.

    muodostaa ensisilmäyksellä käsityksensä ihmisen habituksesta.
    Fiksut vaan ei kirjoittele siitä nettiin.

    Äänestä

näyttää ikäistään vanhemmalta, eikä pelkästään suomlainen nainen vaan myös moni ulkomainen nainen. Katso vaikka pretty woman leffan näyttelijää Julie Roberts? Näyttää vanhalta kuin mikä, entäs aikakoneen sani? Tupakka ei ainakaan te hyvää iholle ja joillakin nyt vain on huonot geenit.

Äänestä

  • Veikkaan syyksi että nykyään ahmitaan paljon enemmän lääkkeitä.

    Äänestä

  • 153 kirjoitti:

    Veikkaan syyksi että nykyään ahmitaan paljon enemmän lääkkeitä.

    Virpi on pienituloinen ja uusi ukkonsakin mikä lie hampuusi.Ajelee vaan kovaa tutkaan.Vähemmästäkin vanhenee.

    Äänestä

  • raha siloittaa rypyt kirjoitti:

    Virpi on pienituloinen ja uusi ukkonsakin mikä lie hampuusi.Ajelee vaan kovaa tutkaan.Vähemmästäkin vanhenee.

    huonoa ruokaa, nukkuvat huonosti, polttavat ja juovat sekoilevat vielä lääkkeidenkin kanssa, ei ihme, että näyttävät, siltä, miltä näyttävät. Stressi ja huonot geenit vanhentavat myös.

    Äänestä

  • Miten määrittelet ikäisensä näköisen ihmisen? Onko olemassa joku globaali mittari esim 33-vuotiaalle? Mielestäni tuo ikäisennäköinen mittari on jokaisen ihmisen omassa päässä ja siksi vaihtelee aika lailla. Yleensä ihmisen iän pystyy määrittelemään noin 5 vuoden heitolla suuntaan jos toiseen. Nuori vaimo muuten vanhentaa jo ikääntynyttä ukkoa kontrasti niin ilmeinen. Tämä fakta tuli taas todettua TV:stä, kun katseli surkuhupaisaa valtakunnan eliitin kättelyseremoniaa.jepjep.

    Äänestä

  • ikälisäjamuutakivaa kirjoitti:

    Miten määrittelet ikäisensä näköisen ihmisen? Onko olemassa joku globaali mittari esim 33-vuotiaalle? Mielestäni tuo ikäisennäköinen mittari on jokaisen ihmisen omassa päässä ja siksi vaihtelee aika lailla. Yleensä ihmisen iän pystyy määrittelemään noin 5 vuoden heitolla suuntaan jos toiseen. Nuori vaimo muuten vanhentaa jo ikääntynyttä ukkoa kontrasti niin ilmeinen. Tämä fakta tuli taas todettua TV:stä, kun katseli surkuhupaisaa valtakunnan eliitin kättelyseremoniaa.jepjep.

    Eiks seuraavaankin lauseeseen päde;
    "Nuori vaimo muuten vanhentaa jo ikääntynyttä ukkoa kontrasti niin ilmeinen. Tämä fakta tuli taas todettua TV:stä, kun katseli surkuhupaisaa valtakunnan eliitin kättelyseremoniaa.jepjep."

    "Mielestäni tuo ikäisennäköinen mittari on jokaisen ihmisen omassa päässä."

    .dsouep4e 0r40 ot5oitg k
    ktrgöo5rp5 op5 i5p08 5
    äpgp5p05 5

    54
    t540905t5 l5 uj

    jne..

    Äänestä

...onpi hieno asia, että huijari älyää poistua takavasemmalle

Nähtäväksi vai jää, minkälaisen busineksen Jarin kanssa pystyyn laittavat -egot molemmilla tunnetusti kivitalonkorkuiset

Äklöjä ja päivälehtien lemmikkejä prkl molemmat

Äänestä

kuin sullakin; se on sukuvika kun suksi ei luista :))

tai sinnepäin..

Äänestä
  • kuin villasukat. Ei ollu nääs suksia ollenkaan ja monotkin liian pienet pipon lisäksi :)

    Äänestä

  • Tosi tiukka pipo. kirjoitti:

    kuin villasukat. Ei ollu nääs suksia ollenkaan ja monotkin liian pienet pipon lisäksi :)

    jotain sinne päin..

    Äänestä

käydä kysymässä rolf nordströmmiltä voisko se saada pärstästä nuoremman näköistä. nii ja tissitkin sais samalla kertaa kuntoon.

Äänestä

Sehän on punapää. Niillä on ruma iho, eli kontrasti meikittömän ja meikatun välillä paljon suurempi. Kuuluu muutenkin sarjaan naisia, jotka olivat jollain tapaa nättejä nuorina, jos kunnolla meikattu, mutta rupsahtavat pahasti kun tulee vähänkin ikää. Kuten melkein kaikki suomalaiset naiset. (Toki ne loputkin rupsahtavat, mutta tarkoitan, että jo varsin nuorena...)

Naisilla kun on ohuempi iho ja rasva paakkuuntuu yhä pahemmin ikää tullessa, rupsahtavat miehiä paljon nopeammin. Miehillähän kroppakin säilyy tosi pitkään kunnossa, jos vähänkin treenaa eikä kerää liikaa kiloja. Tupakointi pahentaa naamaa molemmilla, mutta naisilla näköjään enemmän, samoin alkoholi on naiselle paljon nopeammin tuhoavaa, ja kun suomalaiset naiset nykyisin juovat kuten juovat... (Tupakka ja alkoholi tuskin Kuitusta koskevat)

Äänestä
  • Joo me naiset muututaan prinsessoista lohikäärmeiksi. Mutta kyllä miehissäkin näkee melkoisen kulahtaneita yksilöitä, kaikella kunnioituksella. Mun mielestä Kuitunen on ihan nätti. Häntä alettiin haukkua vasta sen jälkeen kun meni Sarasvuon kelkkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiihtoliitto kirjoitti:

virpi kuitunen lopettaa tänä keväänä kilpa hiihdon. se on ikävä juttu suomen urheilulle koska oletettavasti olisi vielä joitakin vuosia pärjännyt melko hyvin vielä kansainvälielläkin tasolla. MUTTA olen kiinnittänyt huomiota että vaikka urheilu pitäisi olla terveellistä niin virpi näyttää aika huonolta ja vanhalta eli kun oikea ikä on 33 niin näyttää noin 45-48 vuotiaalta siis naama. muu kroppa normaali urheilijan eli ei kaunis (ei rintoja), mutta muuten hyvässä kunnossa. miten urheilija voi näyttää naamaltaan [rypyt , pisamat , silmäpussit ym.) niin paljon ikäistään vanhemmalta ? ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu