No niin, sitten viivoittimet esiin ja kiveksiä mittaamaan! Wikipedian mukaan aikuiset pallit ovat 3,5 - 5,5 sentin pituiset, eli jos ja kun tänne alkaa tulvia niitä heikon itsetunnon viitteitä ja juttua seitsemän sentin kelleistä, niihin viesteihin ei kiinnitetä huomiota.
Itsellä lienee aika keskiverrot kuulat, 4,5 cm. Tämä on mitattu vetämällä kivespussi tiukalle kiveksen ympäriltä ja ottamalla rehellinen lukema viivoittimella. Ja nimenomaan pituus-, ei leveyssuunnassa.
Kivesten koko
17
980
Vastaukset
- mulkku 17cm
5.5cm kivekset.
- 20 v pallimies
Olen aina tiennyt että ne on vähän isot, mutta tämäpä oli hauska tietää. Omaan valtavat pallit!
- scheivatut kassit
isot nyytit aiheuttaa sen, että mulkku näyttää suhteessa pienemmälle. Ihan samoin kuin iso kroppa, paksut treenatut reidet jne.
- ne on ne, mitä on
Roikkuu siinä 4-6 sentin tienoilla, riipuen tilanteesta. Joskun esim. urheilun jälkeen ovat saattaneet käpertyneet kokoon hyvinkin pieniksi.
Loppujen lopuksi, onko sillä suurtakaan merkitystä minkäkokoiset kassit ovat, itse kun en ainekaan yhtään naista ole kasseilla tyydyttänyt? - kalukin keskiverto
Pitääkö toi ihan oikeesti paikkansa? Tuntuu uskomattomalta, jos pitää. Ite olen aina luullut, että mulla on tosi pienet kivekset ja lähes jokaisella miehellä, jonka olen nähnyt alasti, on ollut isommat (joo, kyl me miehet katellaan toistemme vehkeitä). Sain tulokseksi 6cm, eli monilla miehillä on siis toooooooooooosi pienet pallit, jos toi ka pitää paikkansa.
- Ukm53Hki
En tiedä mistä johtuu,mutta isot pallit kiehtoo!,jos ne vielä karvattomat,ai kun pääsisi lipomaan niitä kielellä...
Omat pienet ja karvattomat... - Ukm53Hki
Ukm53Hki kirjoitti:
En tiedä mistä johtuu,mutta isot pallit kiehtoo!,jos ne vielä karvattomat,ai kun pääsisi lipomaan niitä kielellä...
Omat pienet ja karvattomat...Ei ketään isokassista setää Hesasta,joka tykkää laittaa pojan lutkuttaa niitä samalla kun itse vetelee...
- Anonyymi
Ukm53Hki kirjoitti:
Ei ketään isokassista setää Hesasta,joka tykkää laittaa pojan lutkuttaa niitä samalla kun itse vetelee...
Ei tunnu olevan☹️
- Gei
10 cm
- Anonyymi
Hankala mitata.
- Anonyymi
Kaikki nyytin nuolijat koolla...
Vetäsin nahkakuulan juureen nippusiteen tiukalle. Nyt näyttää siltä että paksuutta sellaset 11 senttiä.
Aamulla ehkä tuplaten.- Anonyymi
Pääsisipä vaan niitä lipomaan!!!
- Anonyymi
Ei tainnu ’nahkakuula’ sitten kaivatakkaan lipojaa niille : (
Toinen 6 ja toinen 5 cm, eriparia siis :D
Itsellä ainakin on melkoisen pienet pallit, oikeastaan erittäin pienet! Mut mitäpä sillä on väliä? On niillä kolme tyttöä tähän mailmaan tehty, ja sehän piisaa! =D
- Anonyymi
Aika pienet mullakin ja todella herkät.
Varmaan 3-4cm ja sitten määrätyssä vaiheessa vetäytyvät ja kovettuvat 16 cm seisovan kullini juuressa. Ei oo isot, mutta hyvin on mennyt.
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13814394Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va386001SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1565577Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3114405HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.514202"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213660Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293607Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan672690Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.991522