Onko ketään muita, jotka eivät saa MITÄÄN aikaiseksi ennen kello yhdeksää illalla? Siis vaikka olisi herännyt aikaisin aamulla (ennen kello kahdeksaa). Tänään heräsin yhdeksältä, tein aamupalan, luin päivän lehden ja sen jälkeen olen vain "hengaillut" kotona tekemättä yhtään mitään. En vain osaa aloittaa mitään.
Nyt kello on päälle yhdeksän. Nyt minulla olisi ideoita ja inspiraatiota jne tehdä vaikka mitä. Voisin siivota pesuhuoneen, järjestellä olohuoneen, leipoa jne. Suunnittelisin uutta sisustusta, vaihtaisin vaikka verhot ja parin taulun paikkaa jne. KESKELLÄ YÖTÄ!!
Tuntuu turhauttavalta
a) nukkua kahteentoista päivällä
b) herätä aamulla aikaisin eikä saada mitään aikaiseksi
Hullua eikö?
Yökyöpelit
5
429
Vastaukset
- Judge evk
maailmankansalainen. Se on nääs päivä aina jossain. Minä tiijän. Pienenä poikana mulla oli karttapallo. Siitä päättelin.
Karttapallosta voi hyvinkin maailmaansa laajentaa....Tosin se ei sentään mikään universumin keskusta taida olla. Harmittaa nyt vietävästi, kun omani olen joskus vienyt kierrätykseen. On sentään kouluajoilta karttakirja.
Ovat tainneet jo jotkut valtiot nimeään vaihtaa.
Olen töiden takia yöaktiivinen, mutta kyllä silti täytyy yhtä ja toista saada päivälläkin aikaan. Ei niitä voi ihan iltayhdeksään asti jättää. aamutunnit kuitenkin tulee nukuttua, ja tarvittaessa torkut iltasellakin.
on hirveän yksilöllinen. Mun poikani on samanlainen kuin sinä, jos hänellä ei olisi säännöllinen päivätyö, niin luultavasti hän tekisi kaiken yöaikaan ja nukkuisi päivät :)
Mä taas olen sellainen että virtaa riittää aamuaikaisesta iltapäiväkahteen, sitten vieteri loppuu. Jos en tee aamupäivällä hommia, ne jää kokonaan tekemättä. iltapäivät ja illat menee enemmän oleskellessa, tosin liikuntapuolen tungen sinne "joutotunneille", mutta esmes viikkosiivousta on turha edes ajatella tekevänsä iltapäivällä.ehdottomiin aamuvirkkuihin. Aamulla ajatus juoksee ja jos jotain järkevää on tarkoitus tehdä, niin se on tehtävä aamulla, tai päivällä. Illalla en enää saa mitään tehdyksi, jos ei ihan pakko ole.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan03610- 433201
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv562937Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv342808- 162738
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452600- 442240
Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h262105- 421995
- 451779