Onko ketään muita, jotka eivät saa MITÄÄN aikaiseksi ennen kello yhdeksää illalla? Siis vaikka olisi herännyt aikaisin aamulla (ennen kello kahdeksaa). Tänään heräsin yhdeksältä, tein aamupalan, luin päivän lehden ja sen jälkeen olen vain "hengaillut" kotona tekemättä yhtään mitään. En vain osaa aloittaa mitään.
Nyt kello on päälle yhdeksän. Nyt minulla olisi ideoita ja inspiraatiota jne tehdä vaikka mitä. Voisin siivota pesuhuoneen, järjestellä olohuoneen, leipoa jne. Suunnittelisin uutta sisustusta, vaihtaisin vaikka verhot ja parin taulun paikkaa jne. KESKELLÄ YÖTÄ!!
Tuntuu turhauttavalta
a) nukkua kahteentoista päivällä
b) herätä aamulla aikaisin eikä saada mitään aikaiseksi
Hullua eikö?
Yökyöpelit
5
415
Vastaukset
- Judge evk
maailmankansalainen. Se on nääs päivä aina jossain. Minä tiijän. Pienenä poikana mulla oli karttapallo. Siitä päättelin.
Karttapallosta voi hyvinkin maailmaansa laajentaa....Tosin se ei sentään mikään universumin keskusta taida olla. Harmittaa nyt vietävästi, kun omani olen joskus vienyt kierrätykseen. On sentään kouluajoilta karttakirja.
Ovat tainneet jo jotkut valtiot nimeään vaihtaa.
Olen töiden takia yöaktiivinen, mutta kyllä silti täytyy yhtä ja toista saada päivälläkin aikaan. Ei niitä voi ihan iltayhdeksään asti jättää. aamutunnit kuitenkin tulee nukuttua, ja tarvittaessa torkut iltasellakin.
on hirveän yksilöllinen. Mun poikani on samanlainen kuin sinä, jos hänellä ei olisi säännöllinen päivätyö, niin luultavasti hän tekisi kaiken yöaikaan ja nukkuisi päivät :)
Mä taas olen sellainen että virtaa riittää aamuaikaisesta iltapäiväkahteen, sitten vieteri loppuu. Jos en tee aamupäivällä hommia, ne jää kokonaan tekemättä. iltapäivät ja illat menee enemmän oleskellessa, tosin liikuntapuolen tungen sinne "joutotunneille", mutta esmes viikkosiivousta on turha edes ajatella tekevänsä iltapäivällä.ehdottomiin aamuvirkkuihin. Aamulla ajatus juoksee ja jos jotain järkevää on tarkoitus tehdä, niin se on tehtävä aamulla, tai päivällä. Illalla en enää saa mitään tehdyksi, jos ei ihan pakko ole.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1144954Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2144711"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1243219Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363183Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1023059- 982364
Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382338Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392235Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.352233- 222168