Yhä useampi suomalainen on linnoittautunut neljän seinän sisälle viettämään elämäänsä. Sisällä voi hyvin viettää aikaansa, kun on televisio ja internetti. Suomesta löytyy kymmenittäin tuhansin ihmisiä jotka viettävät suurimman osan elämästään sisätiloissa joko yksin tai toistensa kanssa. Jopa kaikki maksulliset aktiviteetit on siiretty neljän seinän sisälle.
Media vie ihmisen elämänhalun
mökkihöperö kansa
351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitä enemmän liikkuu toisarvoista tietoa, sitä vaikeampaa ihmisen on sovittaa omat tarpeensa ja tavoitteensa parhaalla mahdollisella tavalla.
Media on nykyisin myös rahanahneiden hallussa ja aina kun raha on päämotiivina, lopputulos on huono.
Ihmisen pitää olla aika vahva, että kestää kaiken paskamedian keskellä tervejärkisenä. Kun
lisänä pyörii sitten nämä julkisuushakuiset hörhöt ja kaiken näköiset karpelat ymt., niin sitten soppa on lopullisesti valmis.
television nykyinen tarjonta ajaa kuluttajan kyllä mahdollisimman kauas ruudun äärestä, aina pihalle saakka.
edes rahalla antenniverkossa ei saa laatua. ennen niin loistava dokumenttikanava discovery muuttui pelkäksi hömppäkanavaksi kun siitä tehtiin discovery finland. entisten laatudokumenttien sijaan siellä pojat tuunaavat mopojaan ja mike rowe lapioi lehmän paskaa.
ttttttttttttttttttt