niin siis kaveri suunnittelee itsaria.. oon kaikkeni yrittäny tehä ja auttaa sitä mut.. pelottaa joka päivä.
kaverillani on lääkitys ja hän aikoo ottaa yliannostuksen. tietääkseni hän käyttää unilääkkeitä ja lihaksen rentouttajia? hän uhoaa ottavansa muutaman pillerin viinan kanssa. voiko siihen oikeasti kuolla? kaverini on kyllä käyttänyt lääkkeitä väärin ennenkin mutta unilääkkeet ja viina on varmaan tappava yhdistelmä?
itsari suunnitteilla
6
617
Vastaukset
- avuton
olkaa kilttejä ja vastatkaa.. pakko saada apua jostain ennen kuin on liian myöhäst..
- käpy
kuolee ihan varmasti!!! jos unilääkettä ja alkoholia ottaa se on varma kuolema!!!!
- JKLPJ
no ei kuole.....taih no riippuuhanse määrästä ja mitä lääkkeitä ottaa tuttu kuoli jyväskylässä jus lääkkeisiin ja viinaan. en nyt osaa sitten tohon sanoa muut kuin kaveris on säälitävä paska. perustelut tähän saatte päätellä ihan itse.
- jsdkgs
JKLPJ kirjoitti:
no ei kuole.....taih no riippuuhanse määrästä ja mitä lääkkeitä ottaa tuttu kuoli jyväskylässä jus lääkkeisiin ja viinaan. en nyt osaa sitten tohon sanoa muut kuin kaveris on säälitävä paska. perustelut tähän saatte päätellä ihan itse.
mun mielestä on tosi riskialtista nauttia alkoholia minkään lääkityksen yhteydessä, saati sitten unilääkkeiden kanssa!!
- ajoissa
jsdkgs kirjoitti:
mun mielestä on tosi riskialtista nauttia alkoholia minkään lääkityksen yhteydessä, saati sitten unilääkkeiden kanssa!!
Jos kaverisi suunnittelee itsemurhaa niin sinun on ehdottomasti kerrottava siitä jollekin. Jos on kysymys alaikäisestä niin kerro hänen vanhemmille.
Voit soittaa myös terveydenhuollon neuvontapalveluun ja kysyä miten pitäisi menetellä.
Terveydenhuollon neuvontapalvelu vastaa 24 h/vrk Puh: 09-10023
- Nekku*
Yritä saada ystäväsi terveyskeskukseen, niin lääkäri voi tehdä lähetteen hoitoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061718
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271452En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931326- 621163
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101048Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111019Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216838Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122753
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20718