Miksi Suomessa ei rangaista politiikoja rikoksista ja väärinkäytöksistä sekä valheista.Koska Suomen demokratia ei ole demokratiaa vaan harvainvaltaa.Kaikkialla muualla maailmassa poliitikkoja rangaistaan rikoksista ja joissain maissa vielä ankarammin kuin tavallista kansalaista koska poliitikon tulisi olla esimerkkinä kansalle rehellisyydellään.Ajatelkaa kansalaiset!!!
Miksi
huolissaan oleva
264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Psykopaatti Katainen ja narsisti Vanhanen kuvittelevat voivansa tehdä mitä vaan. Milloin kansa saa tarpeekseen noista öykkäreistä?
putkinäköinen? Löytyykö sinulta suosikkeja eduskunnasta täyttämään pääministerin ja valtionvarainministerin pestin?
Toisekseen, Katainen ei ole psykopaatti, eikä Vanhanen narsisti. Ota selvää, mitä ne tarkoittaa ja seuraa päivän politiikkaa.
Oletko äänestänyt koskaan eduskuntavaaleissa?