Perussuomalaisten vaatimus siitä että kotimaan kansalaisille olisi saatava samat mahdollisuudet toimeentulotuen saamiseksi kuin maahanmuuttajille on oikeutettu. Maahanmuuttajia opastetaan toimeentulotuen hakemisessa, suomalaisia ei. Palvelun tulisi olla kaikille samanlaista.
Suomalaisia ei saa syrjiä kotimaassaan.
Valtapuolueet nurkkaan häpeämään, hus, hus.
Suomalaisia ei saa syrjiä kotimaassaan.
Valtapuolueet nurkkaan häpeämään, hus, hus.
Vastaukset 3
Vanhimmat
voihan perjantai tosiaan,tottahan sinä tero taas kirjoitat. Minä olen ihmetellyt sitä kun Suomessakin on asunnottomia ihmisiä eikä heille tahdo löytyä asuntoa, joutuvat ystäviensä tai tuttaviensa nurkissa asumaan, tai pahimmassa tapauksessa kadulla. Maahanmuuttajilla tätä ongelmaa ei näytä olevan. Tasaarvoako?
maahanmuuttajillakin. Helsingistä löytyy huonosti asuntoja maahanmuuttajaperheille, jotka tarvitsevat ison perheen ison asunnon, siis vähintään 100 neliötä ja mieluummin läheltä keskustaa. Lyhyt matka silloin hengailemaan asemalle.
Huonosti on Thors hoitanut kotouttamisen.
Porukkaa nuo "työperäiset" maahanmuuttajat kuten MOT ohjelmassa kerrottiin jopa 56000 euroa löysää rahaa...