Se on paha tapa. Jo 1800-luvulla tiedettiin, että se johtaa moniin sairauksiin. Kun jatkuvasti menettää siemennestettä niin valkuaisaine vajaus tulee. Silloin kroppa näivettyy. Lihakset surkastuvt. Sellainen mies on heikkokuntoinen ja se kutsunnassa panaan B-mieheksi. Sitten sellainen nuorimies on alakuloinen, masentuneen näköinen, ei saa katsekontaktia ja on käpertynyt oleskelemaan peräkammarissa jossa voi rahaussa masturboida. Usein hän joutuu loppuiäksi mielisairaalaan. Hän ei lähde muiden kanssa saunaan koska penis on kuluneen ja venyneen näköinen. Lopulta yltiöpalttinen masturbointi johtaa selkäytimen surkastumiseen koska sen ympärillä oleva neste häviää. Hoitona on käsien pitäminen yöllä peioton päällä, saunaan ei saa mennä yksin. Sitten voi pakottavassa tapauksessa sitoa kädet selän taakse.Löäkkeitäkin on käytetty. Jos mikään ei auta ja nuorimies masturboi kanssaihmisten nähden voidaan hänelle tehdä kastraatio.
Mihin runkkaus johtaa?
siveysapostoli
111093
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei ole muita kuin sinä joka on elämänsä kunnossa ja et varmaan ole runkannut ikinä kun pelkäät näivettymistä.
Kun asiallisetkin kommentit pitää poistaa ! Onko valvoja kenties vanhapiika, jolle kirjoitus oli liian kipeä ?
Ylläainittu kannanotto on suoraan kirjasta "sukupuolikysymys" vuodelta 1907. Ei kai kannsanotto ole siitä muuttunut? Raamattuakin on uskottu samalla tavalla 2000 vuoden ajan.
Missä kohden Raamatussa kielletään runkkaus? Minusta kun sellaista siellä ei ole.
Siellä taitaa olla sellainen kohta, jossa sanotaan jotenkin niin, että siementä ei saa varistaa maahan... Vitsihän toi aloitus tietenkin on.
Runkkaus johtaa yleensä orgasmiin.
Ja siihen ettei tule eturauhasongelmia eli liikakasvua tai syöpää, runkku päivässä pitää kaaren korkealla!
Kirjoitat asiaa ja tuo pitää paikkaansa. Etsikää vaikka netistä te ikuiset runkkaajat. Tuo sama asia koskee myös aikuisempia miehiä. Kyllä siinä kropasta häviää kaikki ylimääräinen. Kroppa muistuttaa aneemista anorektikkoa...useimmiten. Masennus kuuluu myös kuvaan, uskokaa pois. Se ehkä johtuu häpeästä, siitä että taas tuli runkattua ja tietää, että se ei ole ehkä hyväksyttävää. Asiasta puhuttaessa kyseinen henkilö vaikenee ja vaivaantuu, ohittaa asian muuttamalla puheenaihetta...miettikääpä. Näin se on.
"Masennus kuuluu myös kuvaan, uskokaa pois. Se ehkä johtuu häpeästä, siitä että taas tuli runkattua ja tietää, että se ei ole ehkä hyväksyttävää. Asiasta puhuttaessa kyseinen henkilö vaikenee ja vaivaantuu, ohittaa asian muuttamalla puheenaihetta...miettikääpä. Näin se on."
Hauskoja tarinoita sulla:D
Kukapa joidenkin tiukkapipouskovaisten hyväksyntää runkkaukselleen tarvitsee:)
Ainoastaan idiootti kyselee toisen intiimielämästä, saaden vastaajan vaivautumaan. Jos jokin asia aiheuttaa masennusta, niin luultavasti se, että joku torvelo vielä tänäkin päivänä saattaa pitää runkkausta syntinä tai epäterveellisenä.
Kädet käymään tytöt ja pojat. Sen lisäksi voitte myös harrastaa seksiä tilaisuuden tullen.
Johtaa siihen, että alat muuttamaan vettä viiniksi.
Sulla siveysapostoli on varmaan roppakaupalla tieteellisesti päteviä linkkejä väitteittesi vahvistukseksi. Mikset pannut yhtäkään esille?