Kysykääpä

joltaki jolla on pelit ja vehkeet puunkuljetukseen niin selviää äkäseen mitä tapahtuu ja on tapahtumassa suomen metsäteollisuudelle. Ja syyllinen on valtio ite, päättäjät. En olis tarttenu ku ens talven puut tönön lämmitykseen
577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Saat jos maksat, puita vaikka 20v tarpeeseesi ja enemminkin. Siis kuljetus järjestyy, tähän aikaan vuodesta, jopa helposti. Tehtaat ei toimi lähskään täysillä, joten autoja seisoo vapaina.

Äänestä
  • Autoja ei ole koskaan liikaa

    Äänestä

  • puuton kirjoitti:

    Autoja ei ole koskaan liikaa

    tarvitsit. Autoja on nyt seisomassa, kuten sanoin. Ymmärrätkö, vai väännetäänkö ratakiskosta. Mene huuhaalle, jos sinulla ei ole asiaa.

    Äänestä

paskanvääntäjää se Suomi elättää.

Äänestä

kyl mää sulle puuta myyn jos tarviit
mutta kun pitäis ilmatteeks melkeen antaa.
sen jos tekee vielä haloks tai klapiks niin ei tuntipalkalle pääse.

pari vuotta sitten tarjosin metsästä koivujen latvuksia ilmaiseksi
niin ainoastaan yksi vaivautui tulemaan hakemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pum ja kaatu kirjoitti:

joltaki jolla on pelit ja vehkeet puunkuljetukseen niin selviää äkäseen mitä tapahtuu ja on tapahtumassa suomen metsäteollisuudelle. Ja syyllinen on valtio ite, päättäjät. En olis tarttenu ku ens talven puut tönön lämmitykseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu