KNL:n talvipäivillä Katainen oli nostamassa kokoomusta pitkästä aikaa sotapuolueeksi. Katainen haluaa, että suomen olisi voitava käydä sotilaallisiin toimiin ilman yk:n valtuutustakin.
perustelut olivat sitä tavallista turvallisuushöpönlöpöä
perustelut olivat sitä tavallista turvallisuushöpönlöpöä
Vastaukset 5
Vanhimmat
Elä sie ota nii tosissaa sen pojan löpinöit. Se ny vua huastaa mitä paperiin on präntätty. Oisko tuo saanna viärän paperin kättöseen eikä hää heti huomant mittee tul lukeneeks.
Lähetin sähköpostin asiaa koskien, mutta vielä ei ole vastausta tullut. Jyrki Katainen on samanlainen tuuleenpuhuja kuin Risto EJ Penttilä, Max Jakobson vanhennuttuaan tai Ville Itälä.
Miehellä on takki tyhjä. Pelkkää turvallisuuspoliittista lässytystä siitä, että poliisin normaalin virka-avun lisäksi tarvittaisiin puolustusvoimien virka-apuja suoraan ilman poliisin välitystä.
Kataisen profiilin korotus perustuu tietämättömyyteen länsimaisesta parlamentaarisesta työnjaosta.
Miksi kokoomuspoliitikot vaikuttavat niin typeriltä?
Kokoomukselle puoluetukea Metallityöväenliiton Vuorenmaalta.
Tavja puhuu, mutta sanat tulevat Kremlistä.
Katainen puhuu, mutta sanat tulevat Washington, D.C.:stä
niin, että nuppi tutisee! Yritetään taas Uraliin asti, tällä kertaa Naton tukemana. Natsisaksan kanssahan siitä ei tullut muuta kuin sanomista.