Iran ja Hilary Clinton

Nythän Yhdysvaltojen ulkoministeri Hilary Clinton vierailee arabimaissa ja antaa poliittisia lausuntoja.
"Iran ajautuu kohti sotilasdiktatuuria",hän esittää.Mitä tuosta ajattelette ?
13298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

on aina ollut vahva asema. Jos se ajautuisi kohti sotiasdiktatuuria, niin se ei juurikaan eroaisi nykytilanteesta.

Äänestä
  • Jos Iranilla ei olisi sotilaallista voimaa, USA-NATO-Israel olisi hyökännyt sen kimppuun jo vuosia sitten.

    Äänestä

En ole kuitenkaan ihan juuri nyt hyökkäämässä sinne. Terrorisoikoon nyt vielä vähän aikaa koko maailmaa.

Äänestä
  • aina ryöstäytyy käsistä.
    Se on epätoivoa, joka kertoo viisauden puutteesta ja maan korruptiosta.
    Ei se voi enää kovin kauaa jatkua.
    Ikävää vain on, että niin monet syyttömät saavat kärsiä yhden sekopään takia.

    Äänestä

  • lopun alla kirjoitti:

    aina ryöstäytyy käsistä.
    Se on epätoivoa, joka kertoo viisauden puutteesta ja maan korruptiosta.
    Ei se voi enää kovin kauaa jatkua.
    Ikävää vain on, että niin monet syyttömät saavat kärsiä yhden sekopään takia.

    he taistelevava ja maistevat,
    vihollinen tehdään ku ei oikeita oo (CIA).

    Äänestä

siinä Usan huvittavin politiikkopari.
Myyneet itsensä muurikahulle ja huoraavat ison rahan kanssa tuhoten maansa perustuslakia.
Miten voi joillakin olla noin matala moraali ?
Demokraatit ovat Usan tuho. Kaikki alkoi Woodrow Wilsonista joka myi maansa FEDille.
Ei ihme että USA on pian entinen vapaa maa.

Äänestä

  • uncle sam kirjoitti:

    lempilause ?
    tarrateksti: ole kiltti usalle tai tuomme demokratian maahanne
    heh
    http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17619

    usa tuo demokratiaa vaikkei sitä ole omassa maassakaan

    Yes,yes

    Kun taantumuksellinen tyrankirouva Hillary Clinton puhuu muka "Iranin sotilasdiktatuurista",se on vain Yhdysvaltojen johtaman kulttuuri-imperialismin tekosyy.Toisaalta Kiina ja Venäjä eivät hyväksy lisää pakotteita Iranille,joten siellä on minun mielestä sisällissota edessä.Mutta kyllä ihmiskunnan viimeisin sota tapahtuu Jerusalemissa,minkä tämän maailman idealistit ym. porvarispuntit sielunlain takia häviävät.

    Äänestä


  • hillary C kirjoitti:

    mikähän näiden lasten kohtalo lopulta on ?
    kyllä on hirvittävää ajatella jos olisi itse lapsena tullut ryöstetyksi tai jos oma lapsi ryöstettäisiin
    tässäkin hillary on organisoimassa hommia
    http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17632

    Saudien politiikasta

    Kyllähän esimerkiksi Saudi-Arabian kuninkaalliset haluvat olla hyvien kauppasuhteiden takia Iranin kysymyksessä lojaaleja Hillary Clintonille ja Yhdysvalloille.Siitä huomatta Saudi-Arabia ei ala sotilaallisiin toimiin Irania kohtaan,koska sehän saattaisi aiheuttaa samalla sisällisodan Saudi-Arabiassa.Mekka on näet alunperin profeetta Muhammedin kotikaupunki.

    Äänestä

Onko Iranin "uhkailuista" mitään todisteita? Eiköhän jenkeillä taas kiilu öljy silmissä, jakavat propagandaa länsimaisiin tiedotusvälineisiin.

Äänestä

  • kossu tietää kirjoitti:

    http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17720
    VIDEO: Will US-NATO Start World War III by Attacking Iran?
    - 2010-02-20

    Niin no joo...

    En minä usko taas teoriaan kolmannesta maailmansodasta,koska ydinaseiden käyttökynnys on todella
    suuri kaikilla ydinasevaltioilla.Toisin sanoen ydinasesodan aloittaja tekisi samalla itsemurhan.Kyllä
    ihmiskunta elää nyt paremminkin kohti poliittista materialismia ja unohtaa talouslaman seurauksena
    porvarismin,rahan ja kommunismin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tapio A. Kärnä kirjoitti:

Nythän Yhdysvaltojen ulkoministeri Hilary Clinton vierailee arabimaissa ja antaa poliittisia lausuntoja.
"Iran ajautuu kohti sotilasdiktatuuria",hän esittää.Mitä tuosta ajattelette ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu