LUKEKAA!

heppahöperö<3

eli olen 13 vuotias tyttö kuopiosta. Käyn mökilläni PIELAVEDELLÄ kesällä joka toinen viikko ja kaipaisin mukavaa heppaystävää. olisi kiva jos voitaisiin käydä ratsastamassa hepoillasi, saisit minusta myös juttukaverin( kaverini eivät voi sietää kun hölötän 24/7 h hepoista niille :D) Voitaisiin käydä maastoilemassa, Järjestää omat pikku estekisat ja kaikkea muuta hauskaa... eli jos omistat heppoja niin viestitäppäs mulle :) auttaisin totta kai myös tallitöissä ja varustamisessa. Isäni voisi kyydittää minua sinne ja takaisin ja olisi valmis maksamaan vähän minun ratsastuksestani. Kiva jos saisin sieltä syrjäkylältä heppakaverin kun ne tuntuvat olevan vähissä :) kiitos :)
Jos myös kuopiosta möytyy heppoja niin olen kiinnostunut koska nuo SRL: hyväksymien tallien hinat ovat taivaissa :D

1

593

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keppareidenomistaja

      Täällä on pari kulahtanutta keppiheposta, tule hoitamaan jos kiiinnostaa :) Toinen, Muska, on 4-vuotias ja musta väriltään. Hänet on rakennettu kankaasta ja puusta sekä napeista. Toinen on Sakke joka on 6-v ja väriltään vaaleanruskee. Tervetuloa hoitamaan, kepparit tykkäävät sinusta varmasti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      832
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      538
      761
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe