Katainen valtionvarainministerinä

varoista ja kusettaa olemalla kirjoilla Siilinjärvellä vaikka todellisuudessa asuu Espoossa. Siinä on Kokoomuksen moraali kun itse pääsevät kuppaamaan.
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eivät anna yhteiskunnan lapsille selkeää kuvaa poliitikkojen kieroiluista, juuri tämän takia tänne sikiää noita hyväuskoisia idiootteja jotka eivät osaa muuta kuin äänestää maan pilalle.
Kyllä Suomen kasvatuksessa ja koulutuksessa on todellakin parantamisen varaa, tosin nyt on liian myöhäistä parannella mitään. Maa pitää pitää kokoajan hyvässä kunnossa, raunioista on vaikea ja lähes mahdoton nousta ilman apua.

Äänestä

Voihan kuka tahansa olla kirjoilla vaikka rovaniemellä ja maksaa verot ja vakuutusmaksut sinne, jos sitä tarkoitat?

Ei mikään laki kiellä ostamasta/vuokraamasta asuntoa stadista tai espoosta siten, ettei muuta sinne virallisesti asumaan, vai kieltääkö?

Postin nyt tietysti joutuu puljaamaan jotenkin, mitäs sitten? pk-seudun ulkopuolella mm. auton vakuutukset saa puoleen hintaan. Itsepä ovat sääntönsä tehneet.

Vai liittyikö tähän jotain joka täytyisi laajemmassa mittakaavassa räväyttää julkisuuteen? Siis meinaan jotain oikein tosi isoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastaa valtion kirjoitti:

varoista ja kusettaa olemalla kirjoilla Siilinjärvellä vaikka todellisuudessa asuu Espoossa. Siinä on Kokoomuksen moraali kun itse pääsevät kuppaamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu