Galluppi tiedättekö mikä on keidasilta?

Tälläista galluppia teen ja mietin kuinka moni saloalainen mahtaa tietää. Olen ollut itse siellä ja ainakin itse tykkäsin olla.
7583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

----

Äänestä

Menee tuonne Hengellisen puolen musiikki harrastuksiin.

Äänestä

Skeidailta.

Äänestä

Keidas ilta oli aina ennen vanhaan kun oltiin illalla kuusjoen keitaalla tansseissa.Se oli keidas ilta.

Äänestä
  • Siis se oli Keidasilta.

    Äänestä

Ei tuo ollut gallup, vaan peitelty yritys mainostaa uskonnollista toimintaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gallupin tekijä kirjoitti:

Tälläista galluppia teen ja mietin kuinka moni saloalainen mahtaa tietää. Olen ollut itse siellä ja ainakin itse tykkäsin olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu