teillä kun menee jo niin huonosti että meinaatte alkaa jopa välissänne sotia niin onhan koko valtakunnan kannalta parempi keino lakkauttaa koko sdp:) sdp hän on ollut jo menossa nurin monta vuotta eikä sdp n oleminen oppositiossa yhtään paranna sdp mainetta.Kyllä sdp läisten pitäisi se asia jo ihan itse tajuta että sdp n aika on ohitse lipposise kaikkineen:) hyvästi sdp tavarits punikit:)
tavarits demukat!
sdp hate
8144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
SDP tajuaa että yrityselämä ja kuluttaja-työntekijät ovat keinulaudan kaksi päätä ja näiden tasapainoon pitää pyrkiä.
Kokoomus on liiketaloutta yritysten ulkopuolella eduskunnassa väärässä paikassa harrastava puolue. Kokoomuksen kauniita ja mediaseksikkäitä tyhjäpäitä ohjaavat huippuälykkäät toimitusjohtajat yrityselämästä, joiden tarkoituksena on tukkia yrityselämää koskeva demokraattinen päätöksenteko.
Tyhjäpäät Kokoomuksessa yrittävät vapauttaa suomalaiset pörssifirmojen toimitusjohtajien vallan alle.
SDPn kannattajilla on lisäksi parhaimmat perustelut.
Huh, huh...
demareilla menee huonosti? Kokkareilla se menee vasta huonosti.Vai montako kokkaripressaa tai pääministeriä sää tiedät?
DDR-punikki halonen lienee harvoja Suomen presidenttejä, joka on osannut luoda Suomesta ja suomalaisista tyhmän ja yksinkertaisen kansan maineen.
On ollut niin yksinkertainen, että matkii ryöväri-pätkä-puttia, pienten kansojen murhaajaa,
mutta taidot ei ihan riitä samaan.
Tämän typeryksien maineen korjaamiseen kuluu kauan ja siihen tarvitaan älykästä ulkopolitiikan johtoa.
Pysyppä aiheessa. Mikä demarien nykytilassa on hyvää? Halonen taas on täys katastrofi Suomelle, kuten historiankirjat tulevat osoittamaan. Naisten, eikä demarien äänillä se siellä on. 80 sentin ym. bullshit puree ihmeen hyvin. Ihmettelen vaan, että miten tuo ny naisten(kaan) asiaa edistää - pitkässä juoksussa.
vaan kasvaa porvarien räksytyksestä. Demarit on gallun mukaan toiseksi suurin puolue tällä hetkellä ja vuoden päästä tähän aikaan ylivoimainen kärkipuolue. Porvareista ei ole mihinkään!
Heinäluoma tuhoaa SDP:n. Kuinka KMS:n ostama mies voi olla puolueen johtotehtävissä.
sinne menee. Kuuluu vain puli puli..