2v maha turpoo, kuumetta

tonttul

tyttö ollut kärttyinen viikon. maha ruvennut turpoamaan huomattavasti... mikähän vois olla ennenku viedään lääkäriin

3

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietämätönt

      vaipan vaihto tuskaa. valittaa että peppu kipeä. lämmintä kylpyä annettu. päällepäin ei näy mitään. kuumetta. huomenna lääkäriin. onko kellään ollu vastaavaa?

      • >Z>Z>Z

        mitä lääkäri sanoi. Mutta meillä oli samaa 3v:llä. Vuorokauden oli kuumetta, jäljelle jäi turvotusta ja röyhtäilyä useammaksi viikoksi. Meillä lääkäri sanoi, että on jokin virus.


      • HeleJ
        >Z>Z>Z kirjoitti:

        mitä lääkäri sanoi. Mutta meillä oli samaa 3v:llä. Vuorokauden oli kuumetta, jäljelle jäi turvotusta ja röyhtäilyä useammaksi viikoksi. Meillä lääkäri sanoi, että on jokin virus.

        Vaikka tämä on jo vanha viesti.. niin pakko kommentoida sen verran että todella omituista että noilla oireilla odotellaan ja viivytellään lääkärissä käyntiä, varsinkin kun kyseessä on lapsi!
        Miten kestää katsella vierestä kun lapsi selvästikin kärsii!
        Joskus kyse voi olla myös vakavammasta.. Oma isäni kuoli kotona 40 vuotiaana, oli maha kipeä ja turposi.. luuli sen johtuvan vatsataudista. vatsassa olikin tulehdus joka eteni agressiivisesti ja vatsa-aortta repesi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2782
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      349
      2528
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2184
    4. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      48
      2084
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      25
      1723
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1619
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1490
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1439
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1395
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1196
    Aihe