ennustajat kertoo...
http://www.foreca.fi/Suomi/tasmasaa/Turku
Näin
20
153
Vastaukset
aamulla pakkasta? Täällä oli kymmenen maissa -16,5.. ja pirun kylmä tuuli.
- veera17
on perseestä.
Stadi on suomessa paras paikka asua :)11.00 oli 13°, mut se tuntu kuin kakskymmentä asteiselta kun tuuli puhals suoraan pärstäkertoimeen..
Veerapieni, jos haluaa asua venäläiskaupunkissa, on stadi ihan oikea paikka, sielt ei puutu kuin aidot stadilaiset, ne on kuollu sukupuuttoon...bar.sinistra kirjoitti:
11.00 oli 13°, mut se tuntu kuin kakskymmentä asteiselta kun tuuli puhals suoraan pärstäkertoimeen..
Veerapieni, jos haluaa asua venäläiskaupunkissa, on stadi ihan oikea paikka, sielt ei puutu kuin aidot stadilaiset, ne on kuollu sukupuuttoon...samoissa.. täällä oli kaiketi kakstoista tohon aikaan. Mä en ole paljoo ulkona käyny, mitä nyt hätäseen röökillä;)
Enkä käy.- ettet ole missään
muualla asunut, etkä paremmasta tiedä :) Stadihan on niin sivussakin. Kehitysaluitahan tuetaan tosin eu-tuillakin.
a-v kirjoitti:
samoissa.. täällä oli kaiketi kakstoista tohon aikaan. Mä en ole paljoo ulkona käyny, mitä nyt hätäseen röökillä;)
Enkä käy.syystä noista parvekereissuista suoriutuu hieman nopeammin, vaikkei se nortin koko ole yhtään muuttunu..
bar.sinistra kirjoitti:
syystä noista parvekereissuista suoriutuu hieman nopeammin, vaikkei se nortin koko ole yhtään muuttunu..
Joskin välillä joutuu ihmetteleen seittemän sentin tulipäätä..;)
- yleisesti tulevasta.
Ilmatieteen laitos 20.2.
Säätiedotus klo 12:00
Maan eteläosassa: Kohtalaista tai
navakkaa idän ja koillisen välistä
tuulta. Selkeää tai puolipilvistä ja
poutaa, lounaissaaristossa pilvisempää
ja ajoittain heikkoa lumisadetta.
Päivän kuluessa etelästä alkaen
pilvistyvää ja yöllä lumisadetta, joka
on paikoin runsasta, alueen itäosassa
aamusta alkaen. Lämpötila on -17...-23
astetta, huomenna vähän lauhempaa. lumisade alko mut näyttää noilla hiutaleilla olevan vaikeuksia päästä maahan..
http://www.youtube.com/watch?v=mDSHy0IpC3I- R3portteri
pyryn poikanen, joka on tännekin tulossa..
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1967477
-saas nährä, miten hiihtokelit on huomenna... oli jo tänää kiviä taskuis, kun tuuli nii kovaa. Ei muuta välii, mutta taskunpohjat venyy.
Lunta on jo aikas paljon. Vaa niinhä sitä pitää talvella ollakki. Kesä maistuu sitte taas paremmalta. Nii tai valitetaa kuumaa.- R3portteri
ainailonasi kirjoitti:
oli jo tänää kiviä taskuis, kun tuuli nii kovaa. Ei muuta välii, mutta taskunpohjat venyy.
Lunta on jo aikas paljon. Vaa niinhä sitä pitää talvella ollakki. Kesä maistuu sitte taas paremmalta. Nii tai valitetaa kuumaa.-koskaan liian kuuma. Se on kyllä jämpti niin... ,)
R3portteri kirjoitti:
-koskaan liian kuuma. Se on kyllä jämpti niin... ,)
ookkaa, mut silti jokku valittaa. Mä rakastan kuumaa kesää. Jos sitä ny tääl on.
R3portteri kirjoitti:
-koskaan liian kuuma. Se on kyllä jämpti niin... ,)
on siitä hyvä et vaikka kaatuis ni aina pyörii etiäpäin iloisesti...
ja tuosta lämmöstä, mun yks tyttäristä valittaa et hänen kotimaassaan talvella lämpötila s a a t t a a jopa laskea 10°, kesäisin, nythän siellä on varhaissyksy, lämpötila on vain 40°-45° ..- R3portteri
bar.sinistra kirjoitti:
on siitä hyvä et vaikka kaatuis ni aina pyörii etiäpäin iloisesti...
ja tuosta lämmöstä, mun yks tyttäristä valittaa et hänen kotimaassaan talvella lämpötila s a a t t a a jopa laskea 10°, kesäisin, nythän siellä on varhaissyksy, lämpötila on vain 40°-45° ..Australian suunnalla asustelee hän? ;-)
R3portteri kirjoitti:
Australian suunnalla asustelee hän? ;-)
tuo uusi koti on))
Kävin kans täydentämässä oman ruokavarastoni, ettei huomenna ja muutamana muunakaan päivänä parveketta pidemmälle mennä...
Sen verran olen lukenut Tampereen ennustuksia että ostin ruokaa huomisenkin varalle. Enpäs taida työntää nokkaani ovesta ulos.
- R3portteri
-tänään säilykkeitä, pattereita lamppuihin, tulitikkuja, kynttilöitä, öljykamiinan, pullovettä, pulloviinaa, jne. Kyllä tässä pärjätään hieman pidemmänkin piirityksen ajan ;-)
R3portteri kirjoitti:
-tänään säilykkeitä, pattereita lamppuihin, tulitikkuja, kynttilöitä, öljykamiinan, pullovettä, pulloviinaa, jne. Kyllä tässä pärjätään hieman pidemmänkin piirityksen ajan ;-)
Minä olen lyhytnäköinen ja koitan selvitä vain maanantaihin eli mulla on neljä suklaalevyä kaapissa;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094700Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1083440Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881927Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141470Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos101419Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271283Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2601250- 531224
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi131159
