Multinikki en ole.....

pikemminkin kävi nyt niin, että kun pyyteettömästi ruokaa perheelle valmistin, niin muruli hyökkäsi koneelle ja kirjoitteli viisaita. Sitähän minä en normaalisti tee.

Nyt se tuolla hihttelee, mutta odotetaan iltaa. Sitten puhutaan.
594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mihin nuo viisaat on kirjoitettu. voisi lueskella.

Äänestä
  • kolkuttavalle avataan, mutta totuudenpuhujalle ei ole yösijaa.

    Äänestä

noin viisas vaimo tai edes mies ;))

Äänestä
  • siis kirjoitustaitoinen???

    Äänestä

  • häkeltynyt. kirjoitti:

    siis kirjoitustaitoinen???

    kirjoitustaitoinen, viisas olis kai jo liikaa vaadittu ;))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LaardiBee kirjoitti:

pikemminkin kävi nyt niin, että kun pyyteettömästi ruokaa perheelle valmistin, niin muruli hyökkäsi koneelle ja kirjoitteli viisaita. Sitähän minä en normaalisti tee.

Nyt se tuolla hihttelee, mutta odotetaan iltaa. Sitten puhutaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu