Pian sata (100) päivää yhtäjaksoisia pakkasia.
Ilmastonmuutos
on totta!
9159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suomalaiset jostain syystä uskoo että ilmastonmuutokset kuten pakkasmyrskyt ei ole osa ilmastonmuutosta.Uskoako tässä nyt enää suomalaisten tyhmyyteen vai mediaan?
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Kysely Pakkastalvi lievitti huolta ilmastosta/1135253106400
koko ilmastonlämpenemisuskonto.
Jos on lämmintä, silloin ilmasto on lämmennyt.
Jos on kylmää, silloin se on vain sääilmiö. WTF???
Viherperkeleet eivät voi luopua ilmastonlämpenemis kannastaan vaikka helvetti jäätyisi. Plakaatit on painettu ilmastonlämpenemisen puolesta kampanjointiin, tulisi liian kalliiksi painattaa uusia, ja siten pysytään kannassa. Mielenosoituksiin vaan pitää pukea enemmän päälle, jottei tulisi kylmä.
Usko ja ideologia on niin vahva, että lämpömittaritkin valehtelee.
He eivät vaan tajua että nämä tieteen miehet eivät voi enää muuttaa mieltään koska heidät on alunperin palkattu tutkimaan ilmaston lämpenemistä.
Eivät he voi möläyttää että kaikki on normaalia eikä ihminen voi pysäyttää eikä edes hidastaa mitään.
Näillä mennään ei siinä tiedemiesten kauhuskenaariot paljoa auta.
TODELLISUUDESSA PAKKASPÄIVIÄ ON NYT VASTA 38!
vIHREÄT ON PIILOKOMMUNISTINEN PUOLUE.
kun asuinpaikallani (Keski-Suomi) ei ole ollut ainuttakaan kertaa lämpötila nollassa, mutta joo eiköhän se ilmastönlämpenemishömppä taas keväällä ala, ja syksyllä alkaa normaali viileneminen alias sääilmiö.
Vaikka helvetti jäätyy niin viherpiipittäjät vielä uskoo että ilmasto lämpenee ja se on vain pieni heilahdus joka kuuluu ilmaston lämpenimiseen. Vuosi vuodelta on ollut maailmalla kylmempää, mutta mitä nopeampaa ilmasto kylmenee niin sitäkin kiirempää on tehtävä jotain ilmaston lämpemiselle... on kyllä tää aikamoinen farssi =D
omalla suihkarilla kertomassa miten lämpenee. Ei ole Gore pitänyt enään puheitaan sen jälkeen ku hakkerit paljasti kusetuksen.