Toyotan laatu

777
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miks niitä hyviks koettuja malleja pitää kokoajan muutella?
Varma perustekniikka mahdollisimman vähillä säkölaitteilla olis mun mieleen.

Äänestä
  • tulee minun mielestä mieleen muoviämpari , kun katsoo uutta avensistakin.Skooda on onnistunut muotoilussa paljon paremmin, niin kuin tämä uusi farmari suberb.Siinähän on vähän kromiakin.Muuten arvostan kyllä toyotan luotettavuutta.

    Äänestä

  • Sitä kutsutaan mallin uudistamiseksi. Automalleja pitää väillä uudistaa jotta ne eivät jää kehityksestä jälkeen. Ilman uudistamista autoja ei saada myytyä koska suurin osa ostajista haluaa auton joka on nykyaikainen niin sisältä kuin ulkoakin.

    Äänestä

  • Jääman kirjoitti:

    Sitä kutsutaan mallin uudistamiseksi. Automalleja pitää väillä uudistaa jotta ne eivät jää kehityksestä jälkeen. Ilman uudistamista autoja ei saada myytyä koska suurin osa ostajista haluaa auton joka on nykyaikainen niin sisältä kuin ulkoakin.

    Jos nykyaikaisuus tarkoittaa kalliita korjauksia ja epävarmaa toimintaa, niin haluan vanhanaikaisen auton.

    Jos taas oikeasti haluavat kehittää autoja niin hommaa pitäis viedä ihan toiseen suuntaan. Nuo liikkuvat viihdekeskukset ja olohuoneet pitäis hylätä kuten vanhat jenkki-dinosauruksille kävi.

    http://lh5.ggpht.com/_BWAAhRHAERk/RsoVa8dj0kI/AAAAAAAAAJI/qMSdDszeQkU/07-Nokia_028_JV.jpg

    Markkinamiehet oppii kyllä uudet hokemat kunhan tuotteet ja lainsäädäntö tehdään järkeviksi.

    Äänestä

  • Toyota on ainoa joka siivoaa jälkiään ja tekee korjauksia malleihinsa ja korjaa puutteet. Ihan saletti on, että muillakin merkeillä on vikoja mutta joista vaietaan tyystin. Vai meinaatteko, että laaduntarkkailu muilla merkeillä on kympin luokkaa, en usko. Toyota osaa sentään korjata virheet mitkä tehty.

    Äänestä

  • Luottamusta on kirjoitti:

    Toyota on ainoa joka siivoaa jälkiään ja tekee korjauksia malleihinsa ja korjaa puutteet. Ihan saletti on, että muillakin merkeillä on vikoja mutta joista vaietaan tyystin. Vai meinaatteko, että laaduntarkkailu muilla merkeillä on kympin luokkaa, en usko. Toyota osaa sentään korjata virheet mitkä tehty.

    Toyota on yliarvostettu automerkki aina ollut,varsinkin suomessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


romahtanut kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/teksti/ulkomaat/2010/02/34_kuolemantapausta_liitetty_toyota-autoihin_1448780.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu