tämän Jounin ähemän kaunis morsmaikkuehdokas, joka putosi heti kättelyssä.
vaikka teija ei ole kaunis, niin uskon, että hänellä on iloinen mieli ja hyvä sydän. Sääli, että tuonnäköiset yleensä jä aina lehdellä soittelemaan..
Toivon tälle ehdokkaalle menestystä!!
sääliksi kävi
6
1238
Vastaukset
- Gunnar P.
Julmaa, mutta minkäs sille voi. Pahaa teki katsoa ja sääliksi kävi.
Mutta loppupelissä tilit tasaantuu ja hän voi olla kiitollinen, että ulkonäkö suojeli. Ei oo helppoa menestyneilläkään tässä mailmassa.- onhan hän
itse antamiensa tietojen mukaan aikaisemmin jo seurustellut "muutaman kerran pieniä pätkiä" ja ehkä sen seurauksena hänellä onkin kolme lasta. Menestystä on ollut hänelläkin.
Mutta tässä nimenomaisessa kilpailussa Jouni on etsimässä morsianta, eikä häntä nyt ehkä niinkään kiinnosta löytää itselleen mummoa. Pakosta tuleekin mieleen, että minkälaisiin tietoihin perustuen hän ylipäänsä joutui tai pääsi neljän ehdokkaan joukkoon -- olivatko kaikki Jounin saamat tiedot aivan ajantasalla?
Ken leikkiin ryhtyy, hän leikin kestäköön. Ei satujen prinssi ratsasta valkoisella hevosella Teijankaan elämään. - tiktaktiktaktiktak
Morsmaikkuehdokas saa olla vaan hyvillään kun ei jatkoon päässyt. Jouni on niin umpijuntti "tik-tak" kävelijä kuin olla voi. Olkoon vaan Pariksen, Celinen, pamelan ja Tanja -lehmiensä kanssa. Ei sille muut annakaan...
- mielenkiintoisin
tiktaktiktaktiktak kirjoitti:
Morsmaikkuehdokas saa olla vaan hyvillään kun ei jatkoon päässyt. Jouni on niin umpijuntti "tik-tak" kävelijä kuin olla voi. Olkoon vaan Pariksen, Celinen, pamelan ja Tanja -lehmiensä kanssa. Ei sille muut annakaan...
tapaus tässä ohjemassa, kyllä hän osaa asiansa hoitaa. On aivan turha sääliä ohjelmasta tippuneita, se kuuluu tähän formaattiin. Eihän Jounikaan voi mitään haaremia perustaa, tuskin hän sitä edes haluaa.
Seuratkaapa nyt vähän aikaa, kun aisiat alkavat luistaa, Jounikin kuoriutuu kuin uutena miehenä tähän päivään ja kokee todellisen muodonmuutoksen, hänen komeutensa vain lisääntyy, niin uskon käyvän.
No minä itse nyt olen vain tällainen vähän fiksumpi mieshenkilö ja voin hyvin ymmärtää Jounin tilanteen. Sen vain sanon, että turha tässä vaiheessa on enää naisten mitenkään huolestua. Jouni kyllä hoitaa homman kotiin niin kuin itse haluaa.
- vakka+kansi
sanotaan, että jokainen löytää vastaparin ja yllättävästä paikasta. Ei ikinä tiedä. Onko missään ollut että mistä päin Teija on kotoisin? Tuli vaan mieleen kun muistuttaa erästä joka voi olla läheinen sukulainen.
- ulkonäöllä on väliä
Ikää 43, mutta päällepäin näytti vähintään 60 vuotiaalle. Muutama lyhyt suhde ja kuitenkin 3 lasta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32712068Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611157Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2776516Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2485305Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1823758- 1743588
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin592622Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1172059Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131884