Mahoton maanantai

Uutta lunta maassa ja katolla, pakkastakin riittää. Kokoomuslaisten johtama urheilujoukkue ei pysty olympialaisissa oikein mihinkään. Maailmancupissa motivoi raha, olympialaisissa tarvittaisiin isänmaallista ylpeyden tunnetta. Ylikansallinen pörssikokoomus on tuhonnut sen.
Maailmancupissa tullaan sitten taas maaliin asti.
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olla johtamassa suomalaisia urheilijoita historiallisiin saavutuksiin. Kyllä ku Timo ikoni Soini olisi vankuuverissa, ni suomella ois jo ainaski 16 mitalia saavutettuna. Ne ois tietenki Timo suuren ansiota, ja hänen kunniakseen saavutettuja.

Äänestä

Tottakai se cup-tili on tärkeämpi kuin edustaa olympialaisissa jotakin EU:n reunavaltiota. Kuka tällaisen maan urheilumaineen vuoksi viitsii tosissaan rehkiä? Varsinkaan kun kokkareet ottaa sitten kaiken kunnian.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tero V kirjoitti:

Uutta lunta maassa ja katolla, pakkastakin riittää. Kokoomuslaisten johtama urheilujoukkue ei pysty olympialaisissa oikein mihinkään. Maailmancupissa motivoi raha, olympialaisissa tarvittaisiin isänmaallista ylpeyden tunnetta. Ylikansallinen pörssikokoomus on tuhonnut sen.
Maailmancupissa tullaan sitten taas maaliin asti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu