Koittakaa nyt

cowboyhattu*

edes?.....................................................> Keksiä jotain muutakin keskustelun aihetta?
Aiheet palstallanne ovat aneemisen kalpeita ja piristyksen tarve on selkeesti akuutti. Ottakaa vaikka Berokkaa? Kuka tuota hummeri-kotka rulettia pyörittää? Puhuivat jo siitä City-marketin kassajonossakin ihmetellen?
Itse en ota nyt kantaa tämän enempää, tai en kerkiä tarkemmin kertomaan, millaista oli syvässä etelässä, kun joku tahallaan pilasi muiden hauskan pidon. Mutta, lyhyesti kumminkin: Siellä illan pilaajat köytettiin köydellä hevosen perään ja vedettiin pari kertaa sikolätin aitauksen lävitse. Sitten heebio sai nauttia hipoista hajuinensa, sievän matkan päästä köytettynä pihapajuun, kun muut jatkoivat illanviettoaan entistäkin hauskemmissa tunnelmissa.-)) Ja Moonshinea ei hänelle enää sinä iltana tarjottu tietenkään. Rangaistus oli mielestäni aivan kohtuullinen moisesta ilkeilystä..

5

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ymmärrä viksua

      kirjoittamista:) niille pitää vittuilla vaan törkeesti takaisin. hyvä yritys.

    • !!!!

      Itse pilaat iltaa!!!

      • taas puuttui

        aikuisten keskusteluun? Neuvolaikäisten on jo mentävä tuutumaan, tai äippä antaa piiskaa. :)


    • tietäjä.

      eikä koiteta. koita ite...... et onnistu.

    • Anonyymi00005

      Kuhan puhelin terrorismi loppuu nimi vahti saanti nuoret ja hitin kummallista kertaus

      Saisi edes omat tilit ja puhelin tiedot roikkuvat sovellus 010 kautta tileillä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2167
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      956
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe