Koko luomakunta katselee, odottaa ja kaipaa innokkaasti nähdä Jumalan lasten ilmestymisen. Room.8:19 WNT. Jumala loi hyvän alun maapallolle, se oli sangen hyvää..ja Jumala antoi sen ihmisen haltuun ja kaikki oli hyvin,kun syntiinlangeemus tapahtui,tuli kuolema ja kärsimys,väkivaltaa ..ahneutta, nälänhätää ymym ja ihmisen osaksi tuli kadotustuomio,sillä Jumala on pyhä ja ei siedä syntiä mutta samalla Hän suri ja rakasti ihmistä,miten toimia siten että oikeus ja rakkaus tulisi tyytydettyä,,,Golgatan keskimäinen risti on vastaus.Jeesus Kristus Tosi Jumala ja Tosi Ihminen. Se on lahjaa,tarvitsee vaan ottaa vataan ja uskoa. Ole Jumalan Lapsi,niin olet se mikä on ja oli tarkotus alunperin.
Vastaukset 5
- Pete..
sanaa! Mutta mitä tarkoittaa tuo >>>WNT
aksu521 kirjoitti:
Olisiko King Jaakobin käännös,,Raamatunpaikkat ovat siis käännetty tosta käännöksestä..
King James Version (KJV) on kuningas James´in käännöksen lyhenne.
jukka.finland kirjoitti:
King James Version (KJV) on kuningas James´in käännöksen lyhenne.
toi raamatunpaikka takana oli teksti,WNT....SIIS suomenos oli tosta käännöksestä,,mikä käännös toi WNT ON..
aksu521 kirjoitti:
toi raamatunpaikka takana oli teksti,WNT....SIIS suomenos oli tosta käännöksestä,,mikä käännös toi WNT ON..
Tulee sanoista WNT, Weymouth New Testament. Käännetty 1900-luvun alussa. En ole tutustunut käännökseen. En siis osaa sanoa siitä mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 102903
- 96824
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki50634Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen31580Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.5521- 46515
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää42475- 53456
Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle17446- 45437
