En ole kristillisten piiristä vanhan hyvän ajan Jumalan Sanaa kuullut. Minä pidän hyvistä teoista ja kunnioitan ihmisiä. Nyt tuntuu, että elän väärässä ajassa.
Pääsenkö taivaaseen?
Sakkeuksenkin yst.
3188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ns. taivaaseen, mitä oletat sen sulle tarjoavan? Onko sen tuoma lohdullisuus ;) jotenkin odotettavampi, kuin itsesi näköiseksi ja omaehtoisesti luotu elämäsi. eikö koko ajatus taivaista ole melkoisen absurdi ja käsittelemätön, sillä sen olemassa oleva tasohan on tuntematon ja toistaiseksi ainakin fyysisesti, saavuttamaton.
Se voi olla näin "sillä sen olemassa oleva tasohan on tuntematon ja toistaiseksi ainakin fyysisesti, saavuttamaton. "
Mutta eikö elo sinäänsä ole jo ihme, maailma on ihmeelinen. Uskon Jeesukseen Kristukseen, koska hän on johdattanut minua.
-Maailma on ihmeellinen.
Ihan pieni ja viaton kysymys sulle nimimerkki MAAILMA ON.Pitää paikkansa että maailma on,koska mulla on kiva olla.Ensimmäinen lause ei sano muuta kuin ,että jokin on ,,,,,,,,, .Toinen lause kertoo ainoastaan että jeesus on jotain.Kolmas lause on toistoa,niinkuin yleensä teillä uskovaisilla on tapana.Jeesus on historian tuntema henkilö,roomalaisten kuukausiraportissa jeesus tunnetaan kapinallisena joka teloitettiin.Ei muuna.