Tietenkin

Täydentyvän kuun aika on monille ihmisille sitä latautumisaikaa, jonka avulla jaksaa taas rämpiä kuuttoman surkean ajan läpitte.

Su 28.2 klo 18.38 on täyden kuun aika. Olkoon pilvistä tai ei; kyllä viikonvaihteessa taas lähtee...
2213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tänään tulee 63 vrk lusituksi tätä kylmää ja pimeintä vuodenaikaa. Tuli klo 12 tänään 1500 h samalla täyteen.

Nytte kun sii 7 maissa aamulla herää, on valoisaa. Nyt jo suht lauhaakin. Ei sit uskois, että ensi kuun viiminen päivä on jo vapunaatto.

Äänestä
  • Vaikka meikämikolla laatuviinoja on kommuutisa hyvä lajitelma, enpä ota ellei (päänsisäinen) lääkäri anna siihen lupaa. Tänään vilutti työrasituksen takia. Sain ottaa saksalaista yrttiviinaa.
    Mut vaan yhteensä pari dl, ajan kaa sekin. Horkka häippäs; energiaa tuli sen verran, ett sain ulkotyöni tupsittua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuuuuuuuuui! kirjoitti:

Täydentyvän kuun aika on monille ihmisille sitä latautumisaikaa, jonka avulla jaksaa taas rämpiä kuuttoman surkean ajan läpitte.

Su 28.2 klo 18.38 on täyden kuun aika. Olkoon pilvistä tai ei; kyllä viikonvaihteessa taas lähtee...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu