Pilaako x-factor

Heyasd

Pilaako X-factor ohjelma monen lupaavan artistin ja ryhmän uran?
No kaikki riippuu pitkälti siitä kuinka paljon tuomarit haluavat itse päättä mitä artisti tai ryhmä tekee kun siihen on mahdollisuus. Eli näkevätkö he todella niissä potentiaalisissa tähdissä sitä X-factoria ja kuuntelevat myös artistia itseään myös.

Itseäni mietityttää ainakin näiden kahden kohtalo eniten?
The Rythm Rockers
http://www.katsomo.fi/?treeId=34416 (Xpisteellä)
perustelut tyypit vetää ihan hyvin ja vaikuttaa viel mukavilta persoonilta.
http://katsomo.fi/?treeId=34401 (Koelauluissa)

Elias Change
http://www.katsomo.fi/?treeId=34401
Vahvin voittaja ehdokas! Yksinkertaisesti ei sitä voi selittää on vaan hyvä

Uskon kuitenkin , että näille on enemmän hyötyä kuin haittaa osallistua X-factoriin.

5

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sotis.

      Ryhmäesityksiä varten pitäisi mielestäni olla ihan oma skaba, ne eivät päässeet ainakaan tässä alkukarsintavaiheessa mitenkään oikeuksiinsa. Myös tuomaristo vaikutti suhteellisen leipääntyneeltä, mitä vahvisti myös Lindan reaktio joutuessaan niiden valmentajaksi.

      Mutta Elias Change! Ehdoton suosikkini, parasta mitä on nähty aikoihin ja tähän luen myös Idolsit. Myös Eliaksen persoona vaikutti riittävän kestävältä julkisiin koitoksiin. Ehkä tarvitsee jatkossa vähän ulkoista tuunausta, mutta sille alustalle voi rakentaa. Sääli, ettei kukaan kykyjä metsästävä ole häntä jo aiemmin bongannut Kaisaniemen metroasemalta...

      • Olen myyty

        Todella uskomaton jäbä! Täytyy sanoa, että jotkut koelaulajat on tehneet vaikutuksen, vaikkapa se pieni "hiirulaistyttö" alkujaksoissa ja muutama muukin. Mutta tämä Elias todella pysäytti, upea raspiääni ja symppiksen näköinen/oloinen tyyppi... mutta sitten vielä se joku asia, olkoot se sitten karisma tai tämä "x factor" mitä nyt on hoettu ohjelmassa... Elias vain yksinkertaisesti säteilee!


      • Ramiiro
        Olen myyty kirjoitti:

        Todella uskomaton jäbä! Täytyy sanoa, että jotkut koelaulajat on tehneet vaikutuksen, vaikkapa se pieni "hiirulaistyttö" alkujaksoissa ja muutama muukin. Mutta tämä Elias todella pysäytti, upea raspiääni ja symppiksen näköinen/oloinen tyyppi... mutta sitten vielä se joku asia, olkoot se sitten karisma tai tämä "x factor" mitä nyt on hoettu ohjelmassa... Elias vain yksinkertaisesti säteilee!

        Eliaksen säteily, jos siitä puhutaan, on aikas hailakkaa. Ääntä on, mutta riittääkö se voittoon, on jo toinen juttu. Peikkopoika säteilee parhaiten ja ääntä siltäkin löytyy. Liputan tässä vaiheessa siis Peterin voitosta.


    • KÄKÄKÄKÄKÄK

      X-Factor ei pilaa niiden uria, jotka ei pääse jatkoon.
      Vaan he pilaaavat niiden urat, jotka pääsevat jatkoon.

      • kompsiskamu

        niinhän on käynyt idolssissakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3713
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      76
      3101
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      62
      2302
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1520
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1299
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      87
      1159
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      29
      1009
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      965
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      942
    Aihe