oli juttua europankista, kun sieltä vaan

nimimerkillä; äkäinen velkavanki laittoi neuvoa siitä, kuinka saa tekstiviestihäirinnät pois. lähettää sähköpostia firmaan ja laitta viestiksi; SUORAMARKKINOINTIKIELTO oma puhelinnumero.
hän kirjoitti, että joka firman on toteltava tuota viestiä. se on joku lakisääteinen juttu
6259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä tämän yrityksen kohdalla on varmaan turha odottaa että toimisivat tällaisten viestien perusteella? Suoraan vaan ilmoitusta kuluttajavirastolle ja homma lähtee sitä kautta sujumaan

Äänestä

Juuri sen takia on tärkeää ottaa lainaa luotettavilta yrityksiltä.
Jos tarvitset lainaa niin ota tästä
http://lainaa-heti.blogspot.com/

Äänestä
  • Jos tuonne sivustolle menette niin kopioikaa sen vippifirman nimi vaikka googleen ja menkää sitä kautta. Tuon sivuston ylläpitäjä nimittäin tienaa sillä että painatte sivulla olevia linkkejä.

    Luulis että muutkin älyää sen että pakkohan tuosta on jollain lailla hyötyä jos noin innokaasti pitää joka ketjussa mainostaa tuota sivua.

    Äänestä

  • ....... kirjoitti:

    Jos tuonne sivustolle menette niin kopioikaa sen vippifirman nimi vaikka googleen ja menkää sitä kautta. Tuon sivuston ylläpitäjä nimittäin tienaa sillä että painatte sivulla olevia linkkejä.

    Luulis että muutkin älyää sen että pakkohan tuosta on jollain lailla hyötyä jos noin innokaasti pitää joka ketjussa mainostaa tuota sivua.

    hyvä sivusto se on
    sain lainaa

    Äänestä

  • Kädet ylös jos joku haluaa että ylläpito alkaisi tehdä jotain näille mainosviesteille.

    Äänestä

  • dkjhgrehgeföoj kirjoitti:

    Kädet ylös jos joku haluaa että ylläpito alkaisi tehdä jotain näille mainosviesteille.

    asiaa, mainosviestejä lisää - rules :-D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekstaria pukkaa? kirjoitti:

nimimerkillä; äkäinen velkavanki laittoi neuvoa siitä, kuinka saa tekstiviestihäirinnät pois. lähettää sähköpostia firmaan ja laitta viestiksi; SUORAMARKKINOINTIKIELTO oma puhelinnumero.
hän kirjoitti, että joka firman on toteltava tuota viestiä. se on joku lakisääteinen juttu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu