jos pikku keikka maksetettu kateisella-laitetaan mittari kassalle ja menenaan samalla Asemalle hakea toinen asiakas. jos on iso summa sitten laitetaan vaan 42 e ja jätta vaikka 9 euroa mittarissa ,myös laitetaan kassale ja mennan otta tass keikka.vuoirosta tule 30 -200 euroa omalla taskussa.!!!! jos laitat sormet kuittinrullan päälä noin 3 sekunniksi ja piitä se rulla -sitten taksikuitissa ei näy,etta aettu kassalla ja ei miita muuta paitsi summa,kun kuittirulla on avattu. ALÄ YRITTÄ KOKEILLA !!! SE ON KIELETETTY ! kysy aina miksi taksivalo ei päälä asemalla ja miksi ei rudussa ! siksi -että mittari kassaasenossa !
Pääkaupunginseudun taksissa huijataan
Hokkanent
9450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuosta nyt ei ota Erkkikään selvää, mutta senverran tajusin että höpöhöpöä on. Tervettä järkeä on kuitenkin taksiin astuessaan tarkastaa mitä mittari näyttää. Ja pidetään myös mielessä, että tilattu taksi laittaa mittarin päälle heti kun saapuu tilausosoitteeseen. Jos meikkaus on vielä kesken niin älä hämmästy jos mittari näyttää jo 10€ kun astut taksiin.
Niinhän se näyttää kun lähdetään lentokentältä illalla....
No myös siellä, olit sitten vessassa meikkaamassa tai et.
vilunki selviää Ajoerittelystä.
kun vielä harjoittelet muutaman vuoden niin opit kirjoittamaan.
sina olla somali?
Olen aina sanonut, etten palkkaa IKINÄ ulkolaista kuljettajaa! Rosvoja mitä rosvoja, pysyisivät vaan siellä kotimaassaan rosvoamassa omaa kansaansa. Ei kai käy, tänne tulevat ensin rosvoamaan suomen kansalta asunnot, elämisrahat (jopa 3000€ kuukaudessa puhtaana käteen), ostattavat uudet hienot huonekalut ja vaatteensa suomen kansan laskuun. Jotkut sitten yrittävät tehdä vielä "töitäkin", aloittajan viestissä kerrotulla tavalla. Rosvoavat siis vielä työnantajaakin PERKELE!
Minkä ihmeen takia meille otetaan näitä rosvoja?????? En ymmärrä!!!
suomalaiset tekevät enemmän töitä kun muut eurooppalaiset hahaha
Sina ei sitte tieda se raport sielta mittari kertoa sinu huijaus! Sina olla entinen kuksi alle aikajuksikko! Ja jos sina teke minu autosa tuo, saat polis peralautaasi ja rikos ilmotus. Muutama ilmotus ni sina saa lähtöpassi suomi. Se oolla varma.