Perussuomalaisten vihapolitiikka ei ole osoittautunut sammoksi kuten puolueessa ollaan ilmeisesti kuviteltu. Perussuomalaisten yllätykseksi sekä tutkijat, poliitikot, että itse KANSA tuomitsevat harjoitetun vihapoltiikan, kannatus on tasaisesti laskenut ja etevimmät aktiivit eronneet puolueesta. KANSA pyytää nyt perussuomalaisia vapaaehtoisesti luopumaan vihapolitiikasta ja palaamaan KANSANVALLAN tielle. Pienellä KANSAKUNNALLA ei ole varaa jakautua globaalissa maailmassa toisiaan vastaan sotiviin eturyhmiin. SUOMEN KANSAN on pysyttävä yhtenä ja tuettava toinen toisiaan ihonväriin, uskontoon, terveydentilaan, tulotasoon, koulutukseen, ammattiin, ikään, sukupuoleen yms. katsomatta. KANSANKOKONAISUUS vaatii demokratiaa, hajottavan vihapolitiikan on loputtava tai Suomi on pian tuhon oma.
Kiusaajien, uhkaajien, tappajien ja rasistien on aika palata todellisuuteen: http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/03/kriminaalipsykologi_nettiuhkailijat_ovat_irti_todellisuudesta_1498654.html
Kiusaajien, uhkaajien, tappajien ja rasistien on aika palata todellisuuteen: http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/03/kriminaalipsykologi_nettiuhkailijat_ovat_irti_todellisuudesta_1498654.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siis sillä sivustolla ei ole mitään tekemistä perussuomalaisten kanssa, se on rekisteröity yhdysvaltalaisen uusnatsin nimiin.JOTEN ÄLÄPÄ TARKOITUKSELLA VÄÄRISTELE ASIOITA.
Soini ja perussuomalaiset tuomitsevat myös tälläiset vihasivustot joten aika kyseenalaista on yhdistää kaikki vihasivustot perussuomalaisiin. Tälläistä jos tälläkin palstalla häiriköinti mielessä otetaan jatkuvasti esiin niin täytyy muistaa että siitäkin voi tehdä tutkintapyydön.
- tälläkö: http://turjalainen.blogspot.com/2010/02/elakeikaa-odotellessa.html ?
ilmoituksesta voidaan myös haastaa käräjille.
Olisihan se tietysti erikoista jos voisi aina vaientaa vihapolitiikan arvostelun käräjillä, todellisuudessa tuon kaltainen totalitaristinen valtiomuoto ei ole tässä maassa edelleenkään todellisuutta. KANSA ei myönny perussuomalaisten uhkailupolitiikalle, sananvapaus on edelleen voimassa.
Olisi hyvä jos pikkuhiljaa perussuomalaisetkin palaillisivat todellisuuteen. Maassa vallitsee demokratia, se että on kunnallisvaaleissa saanut äärioikeistolaisia ehdokkaita läpi, ei tarkoita että Suomen kansalta olisi mandaatti vihapolitiikan harjoittamiseen.
Näinhän tämä menee. Todellisuudessahan perushiirien organisaatio menee näin että on yksi ylitse muiden, Timo Soini. Soinihan on kutakuiniin tolkun ja kohtuuden mies. Sitten on nämä paikallispiirit. Paikallispiirithän on sitten innostuneet kun ovat luulleet että heidän äänensä ovat jotenkin heidän sanomansa mukaan tulleet. Vielä ei ole näillä piireillä täydellisesti kirkastunut että heidän äänensä ovat todellisuudessa osoitettu herra Soinille mutta kun ihan joka paikassa Soini ei voi olla ehdokkaana niin pakko on ollut äänestää näitä kylätason perushiirejä.
Vaan todellisuudessahan tämä nyt otsikoissa oleva ongelma poistuu siinä vaiheessa kun herra Soini astuu näiden perushiirien isoon kokoukseen ja antaa läksytyksen. Niin, nämä perushiirien isot kokoukset olisivat kyllä mielenkiintoista tv-ohjelmaa kun puskaradio kuiskii että siellä nyökytellään pökäle pöksyssä kaikille asioille joita herra Soini tuo esille...
että liittykää kaikki SDPhen.
on nykyisin: "Vihaa-vittuile-valita -aina kun se on mahdollista!"
Alkuperäisestä perussuomalaisuudesta ei ole mitään jäljellä. Valitettavasti.