Maailmassa on viime aikoina tapahtunut kaikenlaista, mutta ei kuitenkaan sen kummempaa kuin ennenkään. Ennen ei vain ollut nettiä, jossa voi keskustella ja levittää tietoja. Olin nuori kun Kennedy ammuttiin. Muistan elävästi missä olin ja mitä olin tekemässä silloin, kun tuo uutinen tuli. Olin kotihipoissa. Kaikkien mukana olleiden reaktio oli suunnaton tyrmistys. Kennedy oli uuden ajan airut ja osa sitä liikettä mikä oli alkanut nuorison parissa. Kukaan ei uskonut silloin ja tuskin uskoo nytkään hänen murhansa viralliseen selitykseen. Olin 17-vuotias. Murha mursi lapsenuskoni hyvään. Kekkosen Suomi perustui valheeseen, ja se oli jokaisen tiedossa, mutta että Amerikka, tuo kaikkien vapauden symboli, saattaa murhata oman presidenttinsä, oli todellinen shokki.
En myöskään usko 9/11:n virallisiin selityksiin, jotka yksinkertaisesti ovat fysiikan lakien vastaisia. Tornien tuho on moderni versio Mainilan laukauksista. Maailmassa on paljon pahaa. Oikeastaan suuret maat käyvät jatkuvaa sotaa vallasta, jossa kaikki on sallittua. Mikään ei ole muuttunut
En myöskään usko 9/11:n virallisiin selityksiin, jotka yksinkertaisesti ovat fysiikan lakien vastaisia. Tornien tuho on moderni versio Mainilan laukauksista. Maailmassa on paljon pahaa. Oikeastaan suuret maat käyvät jatkuvaa sotaa vallasta, jossa kaikki on sallittua. Mikään ei ole muuttunut
Vastaukset 1
Vanhimmat
Monsanton porsaspatenttihakemus jätettiin Maailman henkisen omaisuuden järjestölle WIPO:lle Genevessä helmikuussa 2006. Yritys hakee patenttioikeuksia porsaankasvatukselle yli 160 maassa.
Monsanto perustelee haluaan päästä yhä kasvaville lihantuotantomarkkinoille sillä, että se haluaa parantaa porsaankasvatusmenetelmiä. Yritys väittää patentin kiihdyttävän kasvatustahtia ja näin tuottavan suurempia voittoja kasvattajille. Ehtona on, että porsaat ja niiden jälkeläiset patentoidaan ja Monsantolle patentinhaltijana maksetaan korvauksia. Mikäli patentti myönnetään, se tarkoittaa Monsanton osalta tavallisen porsaankasvatuksen laajamittaista hallintaa, ilman minkäänlaista keksintöä patentin takana.
Monsanto on jo tunnettu GMO-viljelyskasviensa kuten GMO-soijan ja GMO-maissin aggressiivisesta markkinoinnista sekä kohutusta eri siementen monopolistaan. Yritys tavoittelee maailmanlaajuista viljeltyjen kasvien, jalostettujen eläimien sekä syömämme ruoan hallintaa.
Greenpeace vaatii Monsantoa perumaan eläinten ja siementen patenttihakemukset sekä lopettamaan patenttilakien, eläinpatenttien ja siemenmonopolin hyväksikäytön.
Monsanto on jo tunnettu GMO-viljelyskasviensa kuten GMO-soijan ja GMO-maissin aggressiivisesta markkinoinnista sekä kohutusta eri siementen monopolistaan. Yritys tavoittelee maailmanlaajuista viljeltyjen kasvien, jalostettujen eläimien sekä syömämme ruoan hallintaa.Greenpeace vaatii Monsantoa perumaan eläinten ja siementen patenttihakemukset sekä lopettamaan patenttilakien, eläinpatenttien ja siemenmonopolin hyväksikäytön.
Greenpeace vaatii Monsantoa perumaan eläinten ja siementen patenttihakemukset sekä lopettamaan patenttilakien, eläinpatenttien ja siemenmonopolin hyväksikäytön.
* Tulosta
* Lähetä
Hae
Greenpeace -haku Hae
Tilaa uutiskirjeemme!
AddThis
Tee joululahjoitus