ennenkö sen rahasotkuja aletaan penkomaan!
Sauli lopettaa
rötösherra ja rahat
558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
rahoineen.saulia jo nyt hermustuttaa.kun on osa tullut päivän valoon.eihän siinä nyt niin saanut käydä.että kaikki tietää.hyvä kun lähtee.kokoomuslaiset on onnellisia piilottelioita..ei niitä kiinnosta tosi asiat.nokilleen kun saavat.mököttävät.
PALKKAA MAKSETTAESSAKIN.Kaikki ei saa optioita.vaikka tekeekin hyvää duunia.eikä tukia minkään laoisia..kun ei voi ottamaan.
Milloinka haloskan rahasotkuja aletaan penkoa?
mummon vaaleissa paloi ay rahaa ja muuta kavallettua rahaa rutkasti,
kun joutui uusintakierrokselle!
Sauli ei kyllä poliittisella urallaan ole mitään merkittävää saanut aikaan. Paitsi tietenkin ehdottaessaan kirjastoja maksullisiksi. Mutta muuten on kannanotto ollut päivänselvää pässinlihaa malliin: Lama tulee. Ja kannattajat hurrasivat: Hyvä sauli rohkeaa puhetta. Jonka tiesi jo 5 vuotiaan lapsukaisetkin.
Sampo Sampo Sampo