Suomalaiset ovat kateellisia

Me kun osataan vaatia oikeuksia, niin nyt meitä syytetään siitä. Ei me mahdeta sille mitään että te muut olette täysin IDIOOTTEJA ettekä osaa vaatia samoja oikeuksia mitä esim. Saksassa on. Nokia jopa maksoi ihmisten asunnot sielä ja antoivat vielä tietotaidon millä Saksalaiset pääsivät tekemään RAHAA. Ei sille kuule mahda mitään että JUURI SINÄ SIELLÄ olet IDIOOTTI, mitäs annat työnantajan nussia perseesees niin että PASKA PURSUAA KORVISTA. Me ollaan kovia jätkiä meitä ei työnantaja nussi PERSEESEEN.
24217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

olettekin suurimmaksi osaksi laiskoja mätöjä (katsokaa ulkonäköä) niin alatte olemaan viimeisä jotka tekee työkseen muuta kuin pyörittelee kynää. Kynänpyörittelijöitä se eniten vituttaa teidän vaatimukset, heillä kun ei ole siihen varaa koska niitä pyörittelijöitä on joka paikassa ja liikaa. Olen ihmetellyt jo monta vuotta miten suomi voi tulla toimeen pelkällä kynänpyörittelyllä kaikki muut on saneerattu työttömäksi

Äänestä
  • Omaa tyhmyyttä se on jos ei osaa katsoa minkä ammatin valitsee. Mä otin nuorena jo selvää missä ammateissa saa kunnon palkan ja mistä on paha laittaa työntekiät ulos ja se on satama ala. Nytkin porukka käy lukiot ym. ja mitä te saatte palkaksi, ette mitään, sielä niitä ylioppilaita on kassalla paskalla palkalla, joita kauppias nussii PERSEESEEN.

    Äänestä

VAAN NYT NE NUSSII TOISIAAN TYÖKKÄRIN JONOSSA ,SELLUA LIUKKARINA

Äänestä
  • Väärä ala!!!!!!!!! Täällä Suomessa rikkaat tarttee kaikea, tuollakin orottaa erään rikkaan auto ja sitä vituttaa kun se ei saa sitä kun OIKEAT MIEHET meni lakkoon, tuskin tuo sälli pystyy edes muijaansa nussimaan, vaan kyllä se meidän OIKEITTEN MIESTEN kuuluu tehdä.

    Äänestä

  • HAHAHAAA kirjoitti:

    Väärä ala!!!!!!!!! Täällä Suomessa rikkaat tarttee kaikea, tuollakin orottaa erään rikkaan auto ja sitä vituttaa kun se ei saa sitä kun OIKEAT MIEHET meni lakkoon, tuskin tuo sälli pystyy edes muijaansa nussimaan, vaan kyllä se meidän OIKEITTEN MIESTEN kuuluu tehdä.

    lehtien valehtelu ahtaajien palkoista Räty sanoin eilen telkkarissa työnantajalle,jos te väitätte,että kaikki ahtaajat tienaa 47.000e vuodessa ei meidän tarvitse puhua palkoista siinä vaiheessa työnantaja oli hiljaa tortut housussa eli kaikki ei tosiaan tienaa sitä 47.000 vuodessa.

    Äänestä

  • Hei kyllä tuo paperiteollisuuden alasajo johtuu ihan muista syistä kuin ahneista paperimiehistä. Se on satua, jonka tarkoitus on syyllistää työntekijät. Ei sitä paperiteollisuutta saada suomessa kannattavaksi vaikka annettaan puunomistajille verovapauksia ja tuetaan veroilla alaa. Se vaan on halvempaa ja kätevämpää käyttää eukalyptuspuuta joka kasvaa nopeammin. Ja sitä mieltä muutenkin että suomen pitäisi jalostaa puuta eikä tehdä selluloosapaskaa siitä. Elikä puutyöt kunniaan. Ja Ikean pahvihuonekalut roskiin.

    Äänestä

Palkka maksetaan työn tärkeyden mukaan ja me ollaan KINGIT, ei siinä auto onko pussissa TUOHTA tai PASKAA, rahalla kun et tee mitään jos et saa tavaraa, no voi sielä nyt rikkaat saada TAVARAA kun ostavat HIV horoilta TAVARAA, mutta lasteja ei pureta, pysyvät LAIVASSA.

Kiva kattella miten kiukusta ja vihasta kihisevät homojohtajat valittavat ja poraavat lehdissä, nehän on ÄMMIÄ ja niitä te pelkäätte!!!!!!!!

Äänestä

Kun nyt köyhemmät kärsii, niin mehän voitasiin hiukan avittaa muitakin ottamalle vielä lisä vaateeksi se, että, jos tänne tulee lisää kolmansista maista jääköön sanomatt mitä niin LAKKO JATKUU NIIN KAUAN, että tietty ministeri EROO. Tässähän saisi monta asiaa hoidettua samalla.

Äänestä
  • Muut kans lakkoon, niin saadaan Astrid pois hallituksesta.

    Äänestä

Puheista päätellen on se ahtaajat jotka sanelee, onko seuraava pääministeri Räty?

UUsi vallanpitävä porvalisto on SYNTYNYT ? Vielä tyhmempi kuin edellinen?

Äänestä

Ahtaaja ? Joku kertoi minulle aikoinaan,että satamissa piilee viimeiset kommunistit/sekopäät.Tämän tekstin tavattuani,täytyy myöntää että aika paljon ilmeisesti pitää paikkansa.Hurmoshenkiseen porukkaan kuuluu aina kädestä vietävää porukkaa ja tekstistä päätellen perseeseen nussittuakin.Tämä kuva on jäänyt itselleni ahtaajista.

Äänestä
  • Katos neiti yksityisyrittäjä tullut tänne, vituttaako kun et pysty meihin vaikuttamaan, mutta omille työntekiöilles kyllä vittuilet, milläs heitä nyt uhkaat, kykkä sinulaiset kusipäät tiedetään aikoinaan ollut vähän aikaa yrittäjä hullulla töissä, joka paskansi jopa ohi pytyn.

    Äänestä

  • thtewwy45 kirjoitti:

    Katos neiti yksityisyrittäjä tullut tänne, vituttaako kun et pysty meihin vaikuttamaan, mutta omille työntekiöilles kyllä vittuilet, milläs heitä nyt uhkaat, kykkä sinulaiset kusipäät tiedetään aikoinaan ollut vähän aikaa yrittäjä hullulla töissä, joka paskansi jopa ohi pytyn.

    Ei kannata välittää noista. Sitä ottaa vvaan päähän kun et ole sen käskyn alla. Sääliksi käy sitä.

    Äänestä

Se, että moititaan ahtaajia ja pääjohtaja Rätyä, ei ole kateutta, vaan järkevien huolestuneitten ihmisten vastuunottamista maan tilasta.
Varsinkin tämän nykyisen taloudellisen tilanteen huomioon ottaen kaikkien, myös ahtaajien, pitäisi kantaa vastuuta eikä lähteä vaatimaan kohtuuttomuuksia muutosturvaan.
Ei voida perustella vaatimuksia sillä, että isokenkäiset ahmatit vetävät osinkoja olipa aika kuinka hankala tahansa, vaan se on aivan eri taistelu.

Äänestä
  • Hiukan kuulostaa siltä, että sielä on isokenkäinen joka koittaa vaan kasvattaa omaa tilipussia. Jossain vaiheessa se taistelu on aloitettava, ja sitä parempi mitä enemmän isokenkäiset ovat polvillaan, eihän ne muuten usko. Samaa taktiikka he käyttävät ja se on suurta tyhmyyttä jos tilaisuus jätetään käyttämättä. Ja jos puheenjohtaja alkaa lepsuilemaan, vaihtoon koko ÄIJÄ.

    Äänestä

  • ihmetyttää kirjoitti:

    Hiukan kuulostaa siltä, että sielä on isokenkäinen joka koittaa vaan kasvattaa omaa tilipussia. Jossain vaiheessa se taistelu on aloitettava, ja sitä parempi mitä enemmän isokenkäiset ovat polvillaan, eihän ne muuten usko. Samaa taktiikka he käyttävät ja se on suurta tyhmyyttä jos tilaisuus jätetään käyttämättä. Ja jos puheenjohtaja alkaa lepsuilemaan, vaihtoon koko ÄIJÄ.

    AKT on oikeesti työläisen asialla näyttää miten pitää, ennemmin olisi pitänyt, on nynnyilty tulokset nähtävissä. Päin p-tä menty nyt hyvä syyttää, väärää puuta haukutta.

    Äänestä

  • "järkevien huolestuneitten ihmisten vastuunottamista maan tilasta"

    korjausko?: lehtiotsikoita ja "telkkariotsikoita" tottelevien ihmisten massakäyttäytymistä??????

    Äänestä

Mitä hyötyä on ahtaajien lakosta, tässä ainakin yksi hyöty, tässä keskustelussa valitetaan ettei saa Suomalaista maito, nyt varmasti alkaa saamaan tai hesalaiset ovat ilman maitoa.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/8898432

Mitä muuta hyötyä lakosta on

Äänestä

erorahasta on jos ootte loppuikänne työttömänä. kyll kaikille pitäs se ansiosid.. 500pv riittää.
kuten mullekkin

Äänestä
  • Saksassa kaverit osaa, sielä Nokia maksoi työntekiöitten asunto velat, ja sä vaan raukka parka tyydyt 500 päivään, voi voi pikkuista kun tyytyy vähään, toisaalta mitä sä sillä 500 päivällä teet, otetaan se sulta pois.

    Äänestä

Insinöörit saa pienempää palkkaa!!!!!!! Taitaa jätkiä vituttaa ;))))))))))))

Äänestä

Tuntuuko jo tiukalta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


AHTAAJA!! kirjoitti:

Me kun osataan vaatia oikeuksia, niin nyt meitä syytetään siitä. Ei me mahdeta sille mitään että te muut olette täysin IDIOOTTEJA ettekä osaa vaatia samoja oikeuksia mitä esim. Saksassa on. Nokia jopa maksoi ihmisten asunnot sielä ja antoivat vielä tietotaidon millä Saksalaiset pääsivät tekemään RAHAA. Ei sille kuule mahda mitään että JUURI SINÄ SIELLÄ olet IDIOOTTI, mitäs annat työnantajan nussia perseesees niin että PASKA PURSUAA KORVISTA. Me ollaan kovia jätkiä meitä ei työnantaja nussi PERSEESEEN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu