Sisäinen terrorismi nostaa päätään
Siinäpä yhteiskunnan älyllinen kerma, olemattoman pieni ihmisryhmä vaikuttaa meidän jokaisen elämään ja tulevaisuuteen. Lapsemme kiittävät näitä menneen maailman Bolsevisteja, maa ajetaan alas lakkoilemalla.
Siinäpä yhteiskunnan älyllinen kerma, olemattoman pieni ihmisryhmä vaikuttaa meidän jokaisen elämään ja tulevaisuuteen. Lapsemme kiittävät näitä menneen maailman Bolsevisteja, maa ajetaan alas lakkoilemalla.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tämän lakon jälkeen ei ahtaajien tarvitse miettiä työn rasittavuutta, Suomi siirtyy palveluyhteiskunnaksi ja tehtaat siiretään Venäjälle, Kiiinaan, Intiaan. Vuosaaren satama tulee matkustajasatamaksi.
Palkkataso Intian luokkaa 5 USD/h ja maksetaan ainoastaan asiakkaan hyväksymistä erissä. Jos haluaa ajatustyötä mturk tasoista Intian ihanuutta myös tarjolla, randomiksti hylätään hyviä eriä jotka yleensä hyväksytään.
hallituksessa?
Menikö multa vaalit ohi?
Haistakaa vittu, paskaa jauhatte. Ulkoistakaa Intiaan!
viimeinen kerta, kun kukkoilet. Sitten voit vaun valita leipäjonon antimista!
Demuaika on ohi.
turmion puolue SDP. Henkisen alennuksen pohjan löytää vain demarien aivoriihestä. Jos demarit vielä kerran päästetään valtion johtoon, niin meno tulee olemaan hirveää. Veropohjaa pitäisi kuulemma laajentaa, mutta ensimmäisenä ne olivat viimeksikin poistamassa varallisuusveroa rikkailta. Kusetuspuolue sanon minä.
demareita. Ei heillä ole mitään syytä. Demarit ovat olleet porvareitakin tuhoisampia suomalaisille työntekijöille. AKT koettaa nyt ajaa sitä linjaa, mitä demareidenkin olis pitänyt ajaa. Demareiden ja Kokoomuksen yhteistyö on johtanut suomalaisten työpaikkojen ja yritysten ulosvientiin. Eräs syy on työntekijöiden halpa irtisanomismahdollisuus juuri Suomessa. Se on nähty niin monta kertaa, että jotain pitäisi jo oppiakin.
saatanan kapitaalit (tänne ei kukaan halua ryssiä kuin kapitaalit; ruoskimaan, kapitaalit) Näioasia!
Turha lainalilla sunkan mulkku G.W.Bushin terrorismia. Me nukkuun.
...kuka makselee noita nykyhallituksen ottamia lainamiljardeja joita elvytyksen nimissä on jaeltu hyväveli yrityksille. Lapsemme kiittää ja kumartaa hyvin syvää ja nöyrästi näille Kataisen ja Vanhasen ottamille miljardeille kun niitä joskus aletaan takaisin makselemaan. Kerro pennuillesi, että kapitalismin kliimaksi saavutettiin ja markkinataloutta jouduttiin pönkittämään tavallisten kansalaisten (valtion) nimissä, niin paljon ettei tuota summaa ymmärrä erkkikään. Pennut kannattaa opettaa ymmärtämään yltiökapitalismin lainalaiuudet, jotta ymmärtävät miksi velkoja sitten makselevat. Näihin verrattuna lakkoilut ja niiden aiheuttamat kustannukset ovat: ei mitään! Ymmärrä suuruusluokat.