Jos palkka on 49 tonnia vuodessa lisineen, niin mitä nämä SAK miljardööri klubilaiset lakkoilee, nyt kun olen kaupassa töissä saan 1380 kk -verot, SAK kelpaa kyllä minun rahat mutta niillä tuetaan demareita, paperimiehiä ja ahtaajia, meidän asiaa matalapalkkaisten asiaa ei aja kukaan, eli liityn Loimaan kassaan halvemmalla pääsee ja tulos on aivan sama.
Kyllä köyhää kyykytetään, niin SAK miljardi klubi kun muutkin ja PAM on täysin perseestä
Kyllä köyhää kyykytetään, niin SAK miljardi klubi kun muutkin ja PAM on täysin perseestä
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eihän ahtaaja tienaa kuin 2700 kuussa paremmin kuin sinä tai minä, minäkin voisin lähteä rikkuriksi
Hae toiminimi. Nyt on ahtaustöitä tarjolla. Ei ole rikkurihommaa. Sinne vaan..
Juuri tuon kusetus politiikan takia erosin PAM ista, liityin Loimaan kassaan, rahat kelpaa mutta ei ajeta pienipalkkaisten asiaa, Loimaan liitossa on edullisemmat maksut ja yhtä hyvä etujen ajo, mutta pienipalkkaiselle jää se muutama ropo ennemmän
Liitto ja kassamaksu oli 1,5 % palkasta vuonna 2009 ja mitä saat sillä vastineeksi. Et juuri mitään muuta kuin turhanpäiväisen PAM-lehden. Puolitoistaprosenttia palkasta on aika paljon. 1700 euron liksalla liittoon pitäisi maksaa yli kolmesataa euroa vuodessa. Kytkös sak-porukkoihin ei myöskään tunnu kivalta, kun sak jakelee ylimääräistä rahaansa demareille siekailematta puoli miljoonaa euroa joka vuosi. Olisi parempi jos alentaisivat jäsenmaksuja tuollakin rahalla.
Paperi ja ahtaajat on voinut kiristää kovat liksat ja nämä molemmat alat hiipuu Suomessa.
Voidaan kysyä mitä ay liike oikeesti on, onko niin et ay pomot ei ole kiinnostuneet
työpaikoista vaan ylisuurista palkoista työpaikkojen uhalla.
....et pärjää satamassa. Sinun olkapäistä roikkuvilla rihmoilla ei satamassa pärjätä vaikka koneitakin käytetään.