Köyliön sosiaalitoimen asiakaskertomusmerkintä

Köyliön sosiaalitoimelta löytyi poikani asiakaskertomuksesta merkintä 26.7.2005 että pojan äidin asianajajalta, Terttu Heikkilältä on tullut ehdotus siitä että pojalleni haettaisiin edunvalvoja.

Tätä ehdotustaan edelsi se että hän oli laatinut pojan äidille pellonvuokrasopimuksen Kiukaisten Harolassa sijainneelle tilalle, 3,47 h, joille tiloille minulla oli elinikäinen asumisoikeus.

Asianajaja Terttu Heikkilä oli asiakirjaan merkinnyt poikani äidin tilan osaomistajana olleen alaikäisen poikani edustajaksi pellonvuokrasopimukseen vaikka Kokemäen käräjäoikeus oli 10.3.2005 antanut päätöksen jossa äidille annettiin poikaan nähden ainoastaan tietojensaantioikeus. Huomautan tässä vielä että tämä samainen asianajaja edusti poikani äitiä myös tässä oikeudenkäynnissä ja oli siis tietoinen ettei äiti voi poikaansa edustaa em. vuokrasopimuksessa.

Asiakaskertomuksen merkintä:

" Äidin asianajaja Heikkilä oli myös soittanut ja puhunut edunvalvojan saamista xxxxxxx:lle."

Näin ollen pojalleni Köyliön sosiaalitoimen hakemuksesta määrätty edunvalvoja oli ajatuksena lähtöisin siis poikani äidiltä / asianajaltaan ja nähdäkseni sosiaalitoimi on ollut esteellinen kyseistä edunvalvontaa näin muodoin hakemaan. ( laki kunnallisista viranhaltijoista 4 luku 17§ sekä esteellisyyspykälä huomioiden)

Edunvalvoja siis määrättiin Köyliön sosiaalitoimen ja eksäni hakemuksesta ja tila myytiin ja minulta vietiin elinikäinen asumisoikeus.

5

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eunukki=Ausku

      KansanoikeudenAusku alias Eunukilta, hänellä on TODISTUS Turun oikeustieteellisestä eli melkein kuin lakimies...

      • von Lagerbom

        En vaan tiedä mistä tällaisen henkilön tavoittaisin.


      • Eunukki=Ausku
        von Lagerbom kirjoitti:

        En vaan tiedä mistä tällaisen henkilön tavoittaisin.

        kaikkien lakihommiensa lomassa, eiköhän se kohta anna "viisaan" mielipiteensä sinulle.


    • V.Von Soromnoo

      omaa polkuaan. Kohta on niin paljon miinoja että leivätön pöytä kutsuu. Ja sitten kutsuukin sellainen hotelli jossa ei tarvitse itse pistää ovea perässään kiinni. Ja sillathan maknus onkin jo takaansa polttanut.

      • von Lagerbom

        Johtopäätökseen tullut. Kerrohan minullekin. Olen kertonut minulta löytyvän todisteet väittämiini. Ilman todisteita en kirjoittaisi tänne viranhaltijoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4169
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2634
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      40
      2380
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1426
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe