Mennyt tää kotikatu tosi huonoksi verrattuna siihen mitä se oli alkuaikana ilman vanhoja mummoja ja ym eli kaarinin vanki ystävä,sit lauran elämä ja sit outoja ne nuoret eli suski,kalle
Minusta on nyt
3
577
Vastaukset
- ..--..
kiinnosta pätkääkään "nuorisoseuran" hommailut, papit, ei naurettava autokorjaamo, jossa neljä ihmistä näyttää ansaitsevat leipänsä. Mistä, Herra tiennee?
Ei myöskään vaikkapa herra Mäkimaan taantuminen teinin tasolle.
No, enpä onneksi enää usein muista sarjaa katsoakaan.- 9+14
Hyvinpä näytät siitä huolimatta olevan asioista perillä, vaikka et sitä "usein muista katsoakaan".
Kun se kokonaisuus pilattiin Maikkarista tulleen uuden tuottajan aikana, sen korjaaminen ei tapahdu hetkessä.
Minä kyllä olen uskollinen katsoja, onhan siinä paljon myös hyvää ja mielenkiintoista.
Toisaalta käy noita ammattinäyttelijöitä, kuten Jukka Puotila, oikeasti sääliksi, mihin kaikkeen sitä leipänsä eteen joutuu. - Ti Moka Hilainen
9+14 kirjoitti:
Hyvinpä näytät siitä huolimatta olevan asioista perillä, vaikka et sitä "usein muista katsoakaan".
Kun se kokonaisuus pilattiin Maikkarista tulleen uuden tuottajan aikana, sen korjaaminen ei tapahdu hetkessä.
Minä kyllä olen uskollinen katsoja, onhan siinä paljon myös hyvää ja mielenkiintoista.
Toisaalta käy noita ammattinäyttelijöitä, kuten Jukka Puotila, oikeasti sääliksi, mihin kaikkeen sitä leipänsä eteen joutuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622542Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537713Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1926221Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645820Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,585307Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515203HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554