Maahanmuuttalien työllistämiseen,miksei

Joillain aloilla,kuten siivous,hyväksikäytetään maahanmuuttajia maksamalla heille onnettoman pientä palkkaa.Monet ovat kouluttautuneet bussikuskeiksi,haastatellut viihtyvät ja hoitavat työnsä yhtä hyvin kuin kuka tahansa.
Miksi ei heitä voisi kouluttaa muillekin parempipalkkaisille aloille,vaikka ahtaajiksi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

heidän pitäisi lakkoilla samalla tavalla kuin muutkin.

Äänestä

Minusta oli ainakin huvittavaa istua bussissa kun kuskin maahanmuuttaja kuskin puhelin soi ja sitten tehtiikin u-käännös ja käytiin hakemassa hänen kaverinsa joka soitti puolillaan täynnä olevalla linja autolla.Ja kyllä, kenenkään ei tarvinnut maksaa mistään mitään,mutta suurin osa suomihölmöistä maksoi.
Niin,miksei voitaisiin olla ihmisiä ja joustaa kanssaihmisille?
Mikä helvetti suomalaisista tekee synkän "korrektioppineen" mikä niska limassa koittaa viinan voimin selvitä hengissä oravanpyörästä?Kyllä se on oma valinta miten elää elämänsä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


esim. ahtausalalle? kirjoitti:

Joillain aloilla,kuten siivous,hyväksikäytetään maahanmuuttajia maksamalla heille onnettoman pientä palkkaa.Monet ovat kouluttautuneet bussikuskeiksi,haastatellut viihtyvät ja hoitavat työnsä yhtä hyvin kuin kuka tahansa.
Miksi ei heitä voisi kouluttaa muillekin parempipalkkaisille aloille,vaikka ahtaajiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu