Maistuuko Tranmere Vetinparhaalle? Sehän on ihannepelikohde: Leeds on rajusti alikertoiminen vieras, kun taas Tranmerellä on kunnon kotikerroin! Leeds ei ole miesmuistiin voittanut kuin pari peliä, mutta se on taas kerroinsuosikki, koska sillä on niin komea menneisyys. Vähän sama homma kuin Liverpool Valioliigassa. Itse vetäsen Transsujen kautta parit vedot.
Bolton on toinen hyväkertoiminen haku. Sunderland nyt ei vain osaa voittaa, ja X on paras, mihin se voi tänään pystyä. Huolimatta Sunderlandin kamalasta vireestä tuhannet betsarit ympäri maailman pelaavat pää märkänä ykköstä, enimmäkseen siitä syystä, että "jos Sunderland ei voita Boltonia, niin ei se voita sitten ketään"! Järkipeluri pelaa kakkosta, vielä järkevämpi tosin jättää kohteen väliin ilmiselvän tasapelivaaran takia.
Päivän kohteiden tilastokummajainen on MK Dons-Swindon. Swindon on viime vuosina hakenut pisteet donitseilta vieraskentällä. Tuleeko tänään neljäs vierasvoitto putkeen elikkä tuubiin?
Bolton on toinen hyväkertoiminen haku. Sunderland nyt ei vain osaa voittaa, ja X on paras, mihin se voi tänään pystyä. Huolimatta Sunderlandin kamalasta vireestä tuhannet betsarit ympäri maailman pelaavat pää märkänä ykköstä, enimmäkseen siitä syystä, että "jos Sunderland ei voita Boltonia, niin ei se voita sitten ketään"! Järkipeluri pelaa kakkosta, vielä järkevämpi tosin jättää kohteen väliin ilmiselvän tasapelivaaran takia.
Päivän kohteiden tilastokummajainen on MK Dons-Swindon. Swindon on viime vuosina hakenut pisteet donitseilta vieraskentällä. Tuleeko tänään neljäs vierasvoitto putkeen elikkä tuubiin?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kertoimet puoltaa kotivoiton pelaamista. Vierasvoitosta tarjottu 1,70 on aivan naurettava kerroin, tasapelistä sais 3,45 mikä ei oo ollenkaan huono kerroin, kun katsoo Leedsin viimeiset 6 peliä joista 4 päättynyt tasapeliin... Jos meinaat Tranmereä pelata niin ei kannata isolla pelata, onhan kyseessä kuiteskin League1!
Sunderland - Bolton
Siinä toinen vähän arvaamaton peli, Boltonin nykyisen vireen vuoksi tässä ois tarjolla kolmas voitto putkeen... Mitäköhän Sunderlandin ykköspyssy Darren Bentille kuuluu, kovin ollut pimennossa? Jos ei sitä oikeasti pysty kotonaan voittamaan Stokea, Wigania ja Fulhamia niin taatusti joku siellä mättää, kattokaa nyt Sunderlandin vähämaalisia pelejä.
28.02.10 Valioliiga Sunderland vs. Fulham 0:0
20.02.10 Valioliiga Arsenal vs. Sunderland 2:0
09.02.10 Valioliiga Portsmouth vs. Sunderland 1:1
06.02.10 Valioliiga Sunderland vs. Wigan 1:1
01.02.10 Valioliiga Sunderland vs. Stoke 0:0
27.01.10 Valioliiga Everton vs. Sunderland 2:0
23.01.10 FA Cup Portsmouth vs. Sunderland 2:1
16.01.10 Valioliiga Chelsea vs. Sunderland 7:2
Viimeisissä kuudessa pelissä Sunderland on tehnyt ainoastaan 2 maalia :D
MK Dons - Swindon
Mollemmissa ei ole mitään sen kummempaa tietoa hetkauttavaa joka sais kohteet loistaviksi pelivalinnoiksi Tranmere - Leeds ja MK Dons - Swindon.
Muistan kun betsasin Carlisle - MK Dons 5-0 siinä oli loistokohde! Jotain tais olla isot loukkaantumiset MK Donsilla ja ne tais ottaa jonkun 40 vuotiaan vaihtopenkille, olikohan se valmentaja itse joka sinne meni? ;D
Veikan listoilla ei ole tota Donsin peliä tai en ainakaan itse nähnyt.
Katoin sportpress.comista keskinäiset 2005 vuonna MK Dons - Swindon 3-1, eihän toi voi pitää paikkansa eiks MK Donsit tullut entisen Wimbledonin tilalle täs joku 4 vuotta sit? Ja Näyttää tää aikasempiakin kohtaamisia jopa englannin valioliigasta eli kyl täs MK Dons on myös Wimbledonin ns. paikalla.
Tossa linkki keskinäisistä...
http://www.sportpress.com/stats/fi/1754_englanti_league_1_2009_2010/1_kaksinkamppailu/140_swindon_v_120_mk_dons.html
Onnea Kyöstille vakioon, nasautetaan 12 oikein kummatkin :)
vähämaalinen, ei todellakaan :). Pieni kämmi kävi...
Tehoton Sunderland, milloin maalihanat aukeaa, tarvitaanko Bunley vierailijaks? Vai ottaisko Burnley vierasvoiton :D
Jos ei ylläri maistu, niin sovitaan sitten, että molemmat päättyvät X! Kjäh kjäh. Nuo nyt vain tuntuivat paremmilta hakusilta kuin Mestarien liigan pelit, jotka päättyvät seuraavasti: Arse-Portto 2-0, Fiore-Bayern 1-1 tai 1-2. No eniwei, Fiorentina ei voita. On sellainen Mutu-tuntuma.
Jääkiekkova en oo scoutannu, enkä kotimaista betsaa. Jännitän kyllä, onko Pelsu-vahdilla hyvä päivä vai imupäivä...(koskaan ei tiedä etukäteen).
Hieman samankaltainen kotisaldo, Tranmere 8 2 7, Derby 10 1 7.
Totta puhuakseni kun ei oo pahemmin hajua Tranmeren vahvuuksista, ainoastaan yhden pelin nähnyt cup-peli Wolvesia vastaan.
Ei uskalla pelata isolla semmoista joukkuetta jota ei kunnolla tunne ja sarjataso ei oo sitä huippuluokkaa. Loukkaantumisissa ei mitään merkittävää eroa...
Ps. Raipe uutisia http://www.iltasanomat.fi/urheilu/uutinen.asp?id=2030648
Potkut Mälkiälle!
Ei oo pahemmin näkynyt, näin arkipäivinä yllätyksen tekeminen pitäis olla helpompaa. Kärkijoukkueet tuntuu syttyvän ainoastaan viikonlopunpeleihin.
Nyt ois kuule vakiossa tarjolla isot rahat parhaassa tapauksessa... Tässä katselin onko mitään mahiksia Sheffield Wednesdaylla ja Plymouthilla... Onhan niillä ihan kohtalaiset...
West Brom ei parhaassa vedossa, Sheffieldillä taisteluvoitto 2-0 Leicesteristä.
QPR uus valmentaja kehissä ja heti voitto WBA:sta 3-1. Plymouth tarvitsee pisteitä putoamistaistelussa... Keskinäiset Plymouthilla nimissä, QPR voittanut Plymouthin viimeksi vuonna 2004! Se jos mikä on aika uskomatonta, tosin QPR vasta viime kaudesta saanut hyvän jengin kasaan...
Vaihtomerkit ei tahdo millään riittää ja yleensä onkin käynyt niin, että näistä "megasuosikeista" otetaan varmat, mutta pienillä järjestelmillä voi koittaa vaikka minkälaisia rivejä pienellä rahalla ja ei harmita vaikka ei osuisikaan.
Ihmeen kauan Ilveksen taaperrusta katseltiin, ennen kuin monoa tuli valmentajalle. Hjallis olisi jo antanut potkut ajat sitten. Olen viime aikoina huvikseni provoillut paikallislehden keskustelupalstalla, että Pelicansien Tampereen-reissut puolittuvat, kun Ilves tippuu SM-liigasta ja Kookoo nousee tilalle... No joo, kyllähän tosiasia on, että Ilves kuuluu korkeimmalle tasolle, vaikka se paska onkin nykyään. Tampere on Suomen jääkiekkokaupunki ja Turku Suomen jalkapallokaupunki, ja sillä sipuli. Kauneimmat naiset tulevat Porvoosta.
Vakioon laitoin varmaksi Arsenalin, QPR:n, WBA:n, Crystal Palacen, Sunderland-Bolton X, samoin Watford-Swansea X. Inhottaa pistää X varmaksi, mutta kun jostain piti säästää. Ei viitsi tehdä mielettömän kalliita lappuja, kun niitä täysosumia tulee niin äärettömän harvoin (paitsi Taavetti2:lle). Nyt on kyllä sellainen viikko, että haravallakin voi tulla vaikka satasia, jos tulee paljon tasureita ja tulos on 11/12. Enemmän se Vakio on kuitenkin harrastus. Pitkävedolla olen tehnyt miljardiomaisuuteni.