Hyysäätään ja hyysätään ihan järkyttäviä rahasummia ties miten ja mihin tarkoitukseen.
Pankaa ny jo viimein portit kiinni.
Pankaa ny jo viimein portit kiinni.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tähän on helppo yhtyä.
Kyllä Suomeen maahanmuuttajia sopii kun jättävät uskontonsa omaan maahansa. Niitä ei tarvi
tänne mukanaan tuoda. Ja jos ei miellytä niin hillukoot siellä omanlaistensa parissa.
Ihmisiä täällä ei ole liikaa mutta taikauskoisia tänne ei kaivata.
Liittyy pirusti taas ateismiin...
Itse en ole kyllä ikinä oikein tajunnut pakolaisuutta (työperäinen maahanmuutto on eri asia). Mitä järkeä on roudata ihmisiä täysin vieraaseen kulttuuriin ja eri kieltä puhuvien ihmisten joukkoon? Mitä se muka ratkaisee? Lähtömaan ongelmat eivät ratkea minnekkään ja luomme vain uusia ongelmia toisaalle.
Ennemmin pakolaisuuteen nollalinja ja siihen käytettävillä rahat laitettaisiin kohdemaan ongelmien ratkaisemiseen, eli varsinaiseen juurisyyhyn.
Hyvänä esimerkkinä tämä liikuntaongelmainen venäläinen mummo joka haki oleskelulupaa Suomesta. Miksi meidän pitää tuoda hänet vieraaseen kulttuuriin ja hoitaa häntä täällä? Miksi emme ennemmin tukisi Venäjän vanhustenhoitoa?
tai maasta pois
Ja sopeutumisvaikeuksia ja (ennen kaikkea) sopeutumishaluttomuutta näyttäisi ilmenevän eniten islaminuskoisissa.
"Hyvänä esimerkkinä tämä liikuntaongelmainen venäläinen mummo joka haki oleskelulupaa Suomesta. Miksi meidän pitää tuoda hänet vieraaseen kulttuuriin ja hoitaa häntä täällä? Miksi emme ennemmin tukisi Venäjän vanhustenhoitoa? "
- Hänen perheensä asuu Suomessa ja hän on vakavasti sairas. On aivan eri asia antaa noin sairaan ihmisen asua tyttärensä luona täällä, kuin raahata Somaliasta puoli kylää "sukulaisia" perheen yhdistämisen nimissä.
Ei kuulu tälle palstalle.
EIKÄ MIHINKÄÄN MUUALLEKAAN SUOMESSA