15.02% KIRKOSTA EROAMISET KASVANUT VUOTEEN 2007 NÄHDEN

KeSKIMääRÄINeN KIRKOSTa ERoAMiNeN KASVaNuT TÄNä MAaLISKuuNA VUOTeEN 2007 NÄHDeN 7.6 ERoLLa PER PÄIVä!!!11 TäTÄ VauHTIA VALTIoNKiRKKo ROMaHTAa ALTA AIKaYKSiKÖN!!!!1111!1


(huomatkaa tekstin ironinen sävy, jonka kohdetta tuskin tarvitsee mainita)
5148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Uudella arkkipiispalla riittää ihmettelemistä kun on pian tyhjä seurakunta johdettavana :)

Äänestä
  • Näitä saatanan apulaisia, helvetin kätyreitä, he haluavat vain syöstä koko ihmiskunnan kadotukseen ja eroon Jumalan läheltä!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • USko Jeesuksessa kirjoitti:

    Näitä saatanan apulaisia, helvetin kätyreitä, he haluavat vain syöstä koko ihmiskunnan kadotukseen ja eroon Jumalan läheltä!!!!!!!!!!

    Vuosi 2007 oli jo 3v sitten, nyt verrataan vuoteen 2009, ja kirkosta eroaminen on hidastunut alkuvuonna 30% - huima pudotus!

    Äänestä

  • Peter- kirjoitti:

    Vuosi 2007 oli jo 3v sitten, nyt verrataan vuoteen 2009, ja kirkosta eroaminen on hidastunut alkuvuonna 30% - huima pudotus!

    Pitää verrata edelliseen vuoteen? Miksei verrata pariin aikaisempaan vuoteen? Alottaja olisi kyllä tasapuolisuuden nimissä voinut ottaa mukaan esim 2009 ja 2008, ehkä jopa 2006. Tälleen näkee vähän paremmin kehityksen suunnan :)

    Äänestä

vaikka kirjoittaja erikseen mainitsee, että kyse on ironiasta.

Kun sopivasti etsii ajankohdan johon vertaa, saa tilastot näyttämään juuri sitä mitä haluaa. Valhe, emävalhe, tilasto. Uskikset ja Esko Aho ovat alan mestareita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huimaa kasvua kirjoitti:

KeSKIMääRÄINeN KIRKOSTa ERoAMiNeN KASVaNuT TÄNä MAaLISKuuNA VUOTeEN 2007 NÄHDeN 7.6 ERoLLa PER PÄIVä!!!11 TäTÄ VauHTIA VALTIoNKiRKKo ROMaHTAa ALTA AIKaYKSiKÖN!!!!1111!1


(huomatkaa tekstin ironinen sävy, jonka kohdetta tuskin tarvitsee mainita)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu