milloin sotaveteraanien

rahankeruu alkaa? aion testamentata omaisuuteni kerrostalon kuopiossa ja pankkitilini ja huvilani jotta suavat hyvän elämän.
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä annan kerran vuovessa n. 100 egee Venäläisille sotaveteraaneille kareliaan. he olivat Meidän Sankareita. Pelastivat Verellään meidät natsi Aatun kynsistä... esm. Suomeen helsingin Kaisaniemeen Oli jo Natsit rakentaneen ( Akateeminen Kareliaseuran Pesonen) Suomalaisten Verorahoin Rodunjalostus laitoksen.. Elle Venäjän Sotilaat olisi Pommittaneet Barliinä yms maan tasalle. niin Lyhytjalkaiset Savolaiset esm. olisi pantu uuniin (ei arjalaisena). suomeeen oli pesiytynyt Natseja tuhansin. Vain Venäjä Pelasti meidät ja Euroopan. --Staliin Antoi meille Itsenäisyyden. kaikista Natsi tuho touhuista huolimatta---

Äänestä

niin rikkaan järjestöt että voisivat alkaa jakaa rahaa veteraaneille vihdoinkin...joka vuosi kuolee tuhansia veteraaneja ja rahavarat senkun kasvaa järjestöissä

Äänestä
  • Totta. En tule koskaan antamaan yhdellekkään "Hyväntekeväisyys" järjestölle rahaa. Oli se minkälainen tahansa. Lahjoittaisin veteraanille mielelläni, jos hän saisi rahan suoraan. Jos se olisi kunnioituksen mittapuu, minkä hän pyytää, niin mielelläni sen maksaisin.

    Tälle Stalin ihannoijalle. Jos edes Natsi Saksa olisi selviytynyt II-Maailmansodasta Suomi omanaan, tai liittolaisena...Meitä tuskin olisi olemassakaan tässä vaiheessa. Jos Neuvostoliitto olisi saanut Suomen haltuunsa olisi heidän kouransa maa-alueitamme käyttäen ylettänyt Euroopalle tärkeisiin elimiin. Eli hyvin todennäköistä, että kylmää sotaa voitaisiin kuvailla termein lämmin sota, jossa maaperämme hohkaa vielläkin ydinjätteistä ja rauta lääkitystä harvoille elossaoleville olisi tarjoiltu muutamia miljoonia tonneja.

    En syytä toki Venäjän sotaveteraaneja. Siinä sodassa he olivat pelinappuloita ja voin väittää että kauhein kokemus, mitä ihminen voi kokea on jäädyttää pallit -40 pakkasessa poterossa ja miettien, että miksi helvetissä nämä valkoiset paviaanit eivät anna periksi ja heidän kielensä on hassu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikkinähnyt kirjoitti:

rahankeruu alkaa? aion testamentata omaisuuteni kerrostalon kuopiossa ja pankkitilini ja huvilani jotta suavat hyvän elämän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu