Varokaa numeropelleä

näin näreet

Hän on tämän palstan adventisti.Hän kirjoittaa hullujenhuoneelta.Hän on pysyvästi suljettu sinne.

11

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fniss!

      Mistä tiedät? Oletteko samassa sellissä?

      • näin on näreet

        kyseisessä sairaalassa.


      • fniss!
        näin on näreet kirjoitti:

        kyseisessä sairaalassa.

        Niinhän ne tuollaisissa paikoissa kaikki kuuluvat sanovan.


      • näin on näppylät
        fniss! kirjoitti:

        Niinhän ne tuollaisissa paikoissa kaikki kuuluvat sanovan.

        kipeä kun luokittelet itsesi hoitajaksi.Onko sulla sama tauti kun oli Ellenillä?


      • fniss!
        näin on näppylät kirjoitti:

        kipeä kun luokittelet itsesi hoitajaksi.Onko sulla sama tauti kun oli Ellenillä?

        Ai, luulin sinun sanoneen itseäsi hoitajaksi. Vai tarkoititko numeropellen olevan siellä hoitajana? Teidänlaisten puheet ovat joskus vähän sekavia.


      • 234234234
        näin on näreet kirjoitti:

        kyseisessä sairaalassa.

        hullujen huoneessa. No se kertookin kaiken kirjoittelustasi.


      • Yx Toope
        234234234 kirjoitti:

        hullujen huoneessa. No se kertookin kaiken kirjoittelustasi.

        Eräs, jo edesmennyt kaveri, kävi erään kerran lääkärillä. Kun sitten tapasin hänet tämän jälkeen, hän julisti: "Enää ei tarvitse hakea hullunpapereita keskiajan messuilta, koska lääkäri antoi ne jo". - Sillä lailla.
        Eräästä toisesta kaverista hän totesi tähän tapaan: "Kun hän aamulla menee töihin Kupittaalle, hän ei oikein tiedä pitäisikö panna hoitajan vai potilaan vaatteet ylle."
        Sama vika Rahikaisella!


    • Bushmanni

      >>> Hän on tämän palstan adventisti. >>>

      No niin on. Hän edustaa kunniakkaasti adventtikirkon nousevaa sukupolvea, eli on mitä ilmeisimmin toivonlinnan tuore kasvatti tai siellä tällä hetkellä.

      >>> Hän kirjoittaa hullujenhuoneelta.Hän on pysyvästi suljettu sinne. >>>

      No ei ole, vaikka siltä kieltämättä välillä tuntuu. Hän on vain todiste siitä mitä tapahtuu, kun pahasti kieroon kasvanut uskonnollinen aivopesu alkaa pienenä lapsena ja jatkuu koko nuoruusajan. Tällainen siitä sitten syntyy, eli uskonnollinen fanaatikko, joka tuntuu hyvin väkivaltaiselta ja sellaiselta, johonka ei haluaisi törmätä pimeällä kujalla, eikä edes valoisalla kujalla.

      Hän on sellainen tapaus, jollaisia lahkot ovat nykyään täynnä, eli voisimme sanoa jopa umpikahjo, mutta emme sano, sillä se voisi loukata oikeasti umpikahjoja. Mutta hyvä niin, koska tarpeeksi heitä pienessä veneessä keikauttaa koko veneen nurin ilman ulkopuolista apua.

      Syyttävä sormi osoittaa heitä, jotka ovat järjestäneet uskonnollisen aivopesun ja heitä, jotka jatkavat sitä nyt, kun lintu on lentänyt pesästä omille siivilleen.

      • näin on näppylät.

        asian.Tämä T.S. on tosiaankin tullut isäänsä.Adventtikirkon kasvatin kasvatti.Niinhän se on:Lapset saavat kärsiä isiensä teot kolmanteen ja neljänteen polveen.Ja sitten ne murrosikäiset tulevat tänne.Surkea on adventtikirkon tila.


      • Lukia

        Että hän olisi hoidokkina? Busmanni nimi vivahtaa aivan aidolta Afrikkalaiselta nimeltä?


      • fniss!
        näin on näppylät. kirjoitti:

        asian.Tämä T.S. on tosiaankin tullut isäänsä.Adventtikirkon kasvatin kasvatti.Niinhän se on:Lapset saavat kärsiä isiensä teot kolmanteen ja neljänteen polveen.Ja sitten ne murrosikäiset tulevat tänne.Surkea on adventtikirkon tila.

        Kärsiä? Eihän toki "numeropelle" ainakaan vaikuta kärsivän. Lyhyitä ja ytimekkäitä vastauksia hän lähettelee. Vai ketä tarkoitat?

        Muuten, mahtaako täällä olla joku ikäraja? Vaikutat paheksuvan murrosikäisiä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      19
      2196
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      39
      2085
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      28
      1980
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      47
      1396
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1336
    6. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      883
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      56
      812
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      741
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      723
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      32
      708
    Aihe